IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną i Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie. Natomiast u nas o 15.00 w kościele parafialnym nabożeństwem majowym rozpoczniemy V Festyn Rodzinny. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zwłaszcza całe rodziny. O 15.45 powitanie uczestników i c.d. Festynu. Będzie bigos i pieczone kiełbaski. Już teraz dziękujemy za przygotowane ciasta przez nasze mamy. Niech Święta Rodzina z Nazaretu patronuje naszemu Festynowi.

2. Nabożeństwa majowe  w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy św. porannej. Majówki w Borkach, Krzanowicach i we Wróblinie o 19.00.

3. We wtorek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych. W środę o 17.00 Msza szkolna z nabożeństwem majowym. Po Mszy pierwsza próba dla dzieci komunijnych. W piątek na wieczorną Mszę i nabożeństwo majowe zapraszamy szczególnie młodzież. Po nabożeństwie spotkanie młodych YouCat. O 19.00 próba chóru.

4. W czwartek o 19.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do Toskanii. Zwolniły się trzy miejsca, jest okazja by jeszcze się zapisać.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów a o 10.00 kandydatów. O godz. 9.30 spotkanie wszystkich Marianek.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na odpust ku czci św. Jana Nepomucena do Borek. W sobotę o 19.00 w Borkach nieszpory odpustowe. Po nieszporach ognisko z piosenką religijną i pieczenie kiełbasek. Suma odpustowa z procesją o 11.00. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Zuzanna Majdzik. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Zap. przedślubna I: Sebastian Waldyra z Wróblina i Karolina Święch z Dąbrówki Łubniańskiej.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za udział w kolejnym Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Leśnej.

10. Wieczorny Różaniec: Pon. ? MB Nieustającej Pomocy /M. Czirnia/, Wt. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/, Śr. ?  MB Pocieszenia /G. Kinder/, Czw. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi  /R. Baron/, Pt. ? św. o. Pio /K. Rippel/.

11. Do wieczności odszedł śp. Antoni Mikołajczyk – l. 76 RIP.

image_print