Niedziela Miłosierdzia Bożego

Miłosierdzie Boże1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a także Uroczystość Kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory o 15.00 do kościoła św. Anny, gdzie znajduje się obraz Miłosierdzi Bożego. Dziękować będziemy Panu Bogu za dar Świętych Papieży oraz wypraszać Miłosierdzie dla całej parafii.

2. W poniedziałek w Dobrzeniu Wielkim o 18.30 odbędzie się Uroczystość Bierzmowania. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek o 19.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. W środę o 17.00 Msza szkolna.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Poranne Msze św. w tych dniach sprawowane będą o 8.00. Okazja do Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą św. Na Mszę św. wieczorną w piątek zapraszamy szczególnie młodzież. Najbliższe odwiedziny chorych będą w piątek 30 maja. W sobotę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Na Mszę św. o 8.00 zapraszamy Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej a w sobotę po Mszy św. porannej. Majówki w Borkach i Krzanowicach o 19.00 a we Wróblinie o 19.30.

5. W niedzielę w Zawadzie odpust ku czci św. Floriana. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu.

6. Sakrament chrztu św. przyjęli: Mikołaj Jakubik, Borys Guzik i Hanna Baryliszyn. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

7. Zap. przedślubne II: Jacek Kokot z Czarnowąs i Monika Lisowska z Czarnowąs, Dariusz Zdzymira z Krogulna i Elwira Pluta z Czarnowąs.

8. Zbliża się V Parafialny Festyn Rodzinny, w niedzielę 11 maja. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy. Jak co roku prosimy o ofiarowanie na tę okazję różnych przedmiotów, które potem będą pełniły rolę fantów. Można je przynosić do zakrystii. Liczymy także na wykonawców indywidualnych i na zespoły. Myślimy również, że nasze Mamy przygotują na tę okazję dobre ciasta.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na diecezjalny Caritas i za posprzątanie kościoła. Bardzo dziękujemy Parafianom za udział w pogrzebie śp. Ks. Jana Chodury.

10. Wieczorny Różaniec: Wt. ? św. Anny /T. Matyszok/, Śr. ? bł. Marii Merkert / M.Baron/, Czw. ? św. Józefa /M. Galus/, Pt. ? MB z Lourdes /H. Pawleta/.

10. W najbliższą sobotę rozpoczniemy uroczyście Sezon Kajakowy. Wyruszamy z przystani św. Piotra Rybaka (k. mostu) o 16.00. O 17.00 docieramy do przystani św. Franciszka w Borkach gdzie odprawimy nabożeństwo majowe. Potem ognisko i poczęstunek. Zapraszamy wszystkich wodnych jednośladów, czyli kajakarzy oraz mieszkańców.

image_print