Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15.00. Jutro Drugi Dzień Świąt. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta będzie na KUL. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9:30.

2. We wtorek 22 kwietnia o 10.30 w Świerklach odbędzie się pogrzeb śp. Księdza Jana Chodury wieloletniego rektora tamtejszego kościoła. Zachęcamy do udziału w tym pogrzebie naszych parafian, zwłaszcza uczestników nabożeństw fatimskich. W tym tygodniu Oktawa Wielkanocna. Zachęcamy do udziału w Mszach św., by trwać w uwielbieniu Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

3. W środę o 18.00 spotkanie przed Bierzmowaniem III klas gimnazjalnych, a w piątek o 16:30 w Dobrzeniu Wielkim generalna próba przed Uroczystością Bierzmowania. Obecność wszystkich bierzmowanych obowiązkowa! W sobotę o 17.30 okazja do spowiedzi św. dla bierzmowanych, ich rodziców i świadków.

4. W czwartek o 18.00 w Kup odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu i uroczystość odpustowa ku czci św. Jerzego. W naszym kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

5. W piątek czcimy św. Marka Ewangelistę. Zapraszamy na Mszę św. o 7.00 z procesją błagalną o sprzyjającą pogodę, dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Na wieczorną Mszę św. o 18:00 zapraszamy szczególnie młodzież.

6. W sobotę o 9:00 W Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Wyjazd Marianek, kandydatów, ministrantów i lektorów z przystanku MZK we Wróblinie o 8:20. Zbiórka przed plebanią o 7:50. Nie będzie zbiórki LSO i Marianek. Po Mszy porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

7. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przeżywać będziemy Uroczystość Kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną o 9:30 i na Uroczyste Nieszpory o 15.00 do św. Anny.

8. Zapowiedzi przedślubne I: Jacek Kokot z Czarnowąs i Monika Lisowska z Czarnowąs, Dariusz Zdzymira z Krogulna i Elwira Pluta z Czarnowąs.

9. Dziękujemy za liczny i nabożny udział w Triduum Paschalnym i procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy Siostrom Jadwiżankom, chórowi, orkiestrze, strażakom, p. Romkowi, grupom niosącym sztandary i baldachim. Lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za pięknie przygotowaną Liturgię Wielkich Dni. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, a także za dary na stół dla probostwa i za nadesłane życzenia świąteczne. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek, a Mariankom za posprzątanie kościoła i za służbę w Wielkim Tygodniu. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy: Hyla, Cebulla, Stiller, Okapiec, Martynowicz, Półtorak i Kondziela.

10. Wieczorny Różaniec: Wt. – MB Częstochowskiej /M. Lisowska/, Śr. – /św. Barbary /M. Panusch /, Pt. ? Ducha Świętego /E. Piontek/.

11. Do wieczności odszedł śp. Jan Langosch, l. 92. RIP

image_print