V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. W poniedziałek i czwartek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych. W środę o 11.00 na Jasnej Górze w Częstochowie pielgrzymka maturzystów naszej diecezji.

2. W środę o 17.00 Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcony modlitewnik Droga do Nieba i Różaniec. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców tych dzieci. W sobotę o 10.00 pierwsza spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych. W środę o 18.00 próba chóru.

3. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami po rannej i wieczornej Mszy. Na wieczorną Mszę. zapraszamy młodzież. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.

4. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. O 11.00 spotkanie Marianek, które przygotują wiązanki palm na niedzielę. Te palmy będzie można zakupić przed wejściem do kościoła za dowolną ofiarę na cele wspólnoty mariańskiej. O 9.30 Wielkopostny Dzień Skupienia dla Szafarzy Komunii św. w kościele seminaryjnym w Opolu.

5. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy palmy.

Uroczysta procesja z palmami na sumie o 9.30 od Krzyża Misyjnego. Kolekta w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na prace konserwatorskie w naszym kościele zwłaszcza na pokrycie kosztów odnowienia kaplicy Ogrodu Oliwnego. Również w przyszłą niedzielę o 14.00 w katedrze w Opolu nabożeństwo dla osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a o 15.00 w kościele seminaryjnym w Opolu przy ul. Drzymały spotkanie młodzieży z całej diecezji.

6. Sakrament chrztu św. przyjęła Michalina Moskalska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Kośnego.

8. Wieczorny Różaniec: Pon ? św. Kamila /E. Zdzuj/, Wt. ? św. Jadwigi /E. Fila/, Śr.- MB Pocieszenia /G. Kinder/, Czw. ? św. Judy /E. Liguda/, Pt. ? św. Rocha /E. Matyszok/.

9. Do wieczności odszedł śp. Joachim Cuda ? l. 69. RIP.

10. W czwartek o 19.00 kolejne spotkanie przed pielgrzymką do Toskanii. Prosimy o wpłatę kolejnej raty.

11. W przyszłą niedzielę o 17.30 spotkanie Szafarzy Komunii świętej (na plebanii).

image_print