IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu ? Laetare, czyli Raduj się Jerozolimo. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych. W czwartek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych. We wtorek o 18.30 próba chóru. Również we wtorek o 18.45 Katecheza dla Dorosłych Pro Ecclesia. Temat: Spowiedź święta – łaska czy obciążenie?

3. W środę o 17.00 Msza św. szkolna z Drogą krzyżową dla dzieci. Od 16.30 miesięczna spowiedź.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych będą w Wielką Środę ? 16 kwietnia.

5. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami po rannej i wieczornej Mszy św. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież. O 17.30 okazja do Sakramentu Pokuty. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.

6. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy wszystkie Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy godzinki ku czci NMP. O 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów a o 10.00 kandydatów na ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Również w przyszłą niedzielę i za dwa tygodnie będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W zakrystii można nabywać świece na stół wielkanocny w cenie 4 zł.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy.

10. Wieczorny Różaniec: Pon ? św. Antoniego /H. Firlus/, Wt. ? Wniebowzięcia NMP /G.Fack/, Śr.- św. o. Pio /K. Rippel/, Czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/, Pt. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/

11. Do wieczności odszedł śp. Wilfryd Janta ? l. 76. RIP.

12. Udało nam się odnowić kaplicę Ogrodu Oliwnego przylegającą do kościoła. Wykorzystaliśmy odnalezione dwa segmenty balasek (niestety pozostałe segmenty gdzieś zniknęły). Przy tych balaskach w przeszłości wielu z nas przyjmowało w kościele Komunię świętą. Teraz będziemy mogli uklęknąć i pomodlić się przy naszym odnowionym Ogrójcu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej renowacji, a więc Firmie Szmechta, p. Pawłowi Wróbel oraz p. Krzysztofowi Rusek. Serdeczne Bóg zapłać!

13. Dziękujemy wszystkim, którzy we wtorek przez udział w Mszy św. godnie uczcili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 

image_print