III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych, a w czwartek o 19.00 spotkanie I klas gimnazjalnych.

3. We wtorek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ? Dzień Świętości Życia. To ważna Uroczystość, bo w niej ma swój początek nasze zabawienie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 lub o 18.00. Rano o 7.30 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Msza św. o 8.00 zostanie odprawiona w intencji Rolników z naszej  parafii.

4. W środę o 17.00 Msza szkolna z Drogą krzyżową dla dzieci. Potem próba chóru.

5. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami po rannej i wieczornej Mszy św. Na wieczorną mszę św. zapraszamy młodzież. Po nabożeństwie spotkanie YouCat.

6. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów a o 10.00 kandydatów na ministrantów. O 9.30 spotkanie Marianek.

7. W niedzielę szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.30.

8. Sakrament chrztu św. przyjął Julian Oleszkiewicz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

9. W zakrystii można nabywać świece na stół wielkanocny w cenie 4 zł.

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, do którego dzisiaj dołączona  jest niezwykła książka pt. Pasja na podstawie objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Cena 6 zł. (Tej książki nigdzie nie kupimy za 1,50!).

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych i za złożone ofiary przed kościołem na upominki świąteczne dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kolejnym Czuwaniu Rodzin, zwłaszcza Mężczyznom, czcicielom św. Józefa. Dziękujemy za dar adoracji oraz żarliwą modlitwę różańcową, której świat i nasza parafia tak bardzo potrzebuje. Dziękujemy także za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszej Parafii oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Kośnego.

12. Wieczorny Różaniec: Pon ? MB z Lourdes /H. Pawleta/, Wt. ? Zwiastowania Pańskiego /M. Niekrawiec/, Śr.- św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/, Czw. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/, Pt. ? MB Fatimskiej /A. Gondro/.

13. We wtorek o 18.45 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

14. Do wieczności odszedł śp. pamięci Czesław Gronostaj, l. 76. RIP

image_print