II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.

2. W poniedziałek i czwartek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych.

3. W środę przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. sprawowane będą o 8.00, 17.00/szkolna/ i o 18.00. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci. W tym dniu pragniemy przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Różaniec, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza ojców naszych rodzin. Czuwanie pragniemy ofiarować w ich intencji. 

4. W piątek Droga Krzyżowa z zaleckami po rannej Mszy św. Wieczorem o 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową z bł. Janem Pawłem II ulicami naszej parafii. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy, szczególnie młodzież i gimnazjalistów ponieważ w tym dniu przypada Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Będziemy się żarliwie modlić o pokój.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów a o 10.00 kandydatów na ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na budowę obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków kościelnych. Przed kościołem członkowie Caritas zbierać będą ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku w naszej parafii.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Klara Gołębiowska. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Od piątku do niedzieli odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla Szafarzy Komunii Świętej w Diecezjalnym Domu formacyjnym w Nysie.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace konserwatorskie w naszym kościele i za złożone ofiary przed kościołem na cele misyjne Ad Gentes oraz za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu zapadły b. ważne decyzje dotyczące dalszych prac w naszym kościele. Wiosna budzi w nas nową chęć do życia i podejmowania nowych wyzwań na większą chwałę Bożą. W najbliższym czasie o wszystkim będziemy rozmawiać na Radzie Parafialnej. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy: Wróbel, Senftleben, Waldyra i Mróz.

10. Wieczorny Różaniec: Pon ? św. Moniki /K. Niestrój/, Wt. ? bł. Czesława /P. Cebulla/, Śr./17.00/ – św. Józefa /M. Gallus/, Czw. ?  św. Elżbiety /O. Knietsch/.

11. W zakrystii możemy nabywać świece na stół wielkanocny w cenie 4 zł.

12. Do wieczności odeszła śp. Helena Zborowska, l. 74. RIP

image_print