I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. W naszej Parafii kończymy Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Serdecznie dziękujemy o. Tadeuszowi za głoszone Słowo Boże i za posługę w konfesjonale. Parafianom dziękujemy za świadectwo wiary potwierdzone w tych dniach przyjęciem sakramentu pokuty i otwartym sercem na Słowo Boże oraz za liczną obecność. Dziękujemy za kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności dla o. rekolekcjonisty. Wyrazy serdecznej wdzięczności dla Dyrekcji naszej Szkoły oraz dla Nauczycieli za współpracę podczas rekolekcji.

2. W poniedziałek i czwartek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych. We wtorek o 19.00 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych.

3. W środę o 17.00 Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. O 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

4. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Od 8.15 odwiedziny chorych. Wieczorna Msza św. i Droga Krzyżowa o 18.00 dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie YouCat i próba chóru.

5. W sobotę o 9.00 sprzed plebanii wyjazd ministrantów do Komprachcic na diecezjalne półfinały w piłce nożnej. Zbiórka o 8.50. O 9.30 spotkanie Marianek.

6. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

7. Sakrament chrztu św. przyjął Sebastian Kasperek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00  do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Kopernika.

9. Wieczorny Różaniec: Pon – Ducha Świętego /E. Piontek/, Wt. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi /R. Baron/, Śr.- MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/, Czw. ?  MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Pt. ? św. Barbary /M. Panusch/.

10. Do wieczności odszedł śp. Józef Wróbel – l. 75 RiP.

image_print