Niedziela III Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W poniedziałek o 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych, a w piątek o 18.00 Msza św. w int. rodziców i młodych, którzy w tym roku mają przyjąć sakrament bierzmowania. Po Mszy spotkanie z rodzicami. W środę Msza św. szkolna o 17.00.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na Mszę św. o 7.00 zapraszamy Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O godz. 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów a o 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. O 9.30 spotkanie najmłodszych Marianek.

4. W niedzielę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławimy gromnice, których światło ma nas strzec od nieszczęść. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie na WSD i Kurię w Opolu, przed kościołem na Zakony Klauzurowe.

5. Sakrament chrztu św. przyjęła Agnieszka Wypych. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

6. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa informujemy, że nauki przedślubne w naszym dekanacie rozpoczną się 15 marca /sobota/ o 19.00 w kościele św. Katarzyny w Dobrzeniu Wielkim.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe, za udział w czwartkowej adoracji i Czuwaniu Rodzin oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul Jagiełły.

8. Wieczorny Różaniec: Pon ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi /R. Baron/, Wt ?MB z Lourdes /H. Pawleta/, Śr ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/, Czw ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/, Pt ? św. Moniki /K. Niestrój/.

9. Do wieczności odeszła śp. Krystyna Kapłon ? l. 92. RIP.

10. We wtorek o 18.00 katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Kościół Benedykta XVI i Papieża Franciszka.

11. W środę o 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjum.

12. W czwartek o 17.30 spotkanie zespołu Caritas.

13. Bardzo dziękujemy za obecność, na kolejnym spotkaniu, wszystkim rodzicom dzieci, które 25 maja przystąpią do I Komunii Świętej. Od tej niedzieli, podczas Mszy św. o 11.00, wyznaczeni rodzice z dziećmi poniosą dary ofiarne do ołtarza. Otoczmy te rodziny szczególną miłością i modlitwą całej parafii.

image_print