Niedziela II Zwykła

dzien_babci_i_dzien_dziadka1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory w intencji jedności wszystkich chrześcijan o 15.00. Od 14.00 kolęda na życzenie.

2. Od poniedziałku będą również sprawowane Msze św. wieczorne o 17.00, a w piątek o 18.00. W poniedziałek o 18.00 i w czwartek o 19:00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych.

3. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących i zmarłych Babciach i Dziadkach. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

4. W czwartek w naszej parafii Adoracja Wynagradzająca za zbezczeszczenie świątyni i Najświętszego Sakramentu podczas działań wojennych. W tym dniu chcemy też przeżyć kolejne Czuwanie Rodzin. Będziemy modlić się za poległych, pomordowanych i zaginionych parafian. Chyba każda rodzina nosi ranę wspomnienia jakiejś zaginionej na wojnie osoby. Naszą modlitwę chcemy połączyć z błaganiem o pokój dla tych części świata, w których trwają bratobójcze walki i prześladowania naszych braci w wierze, chrześcijan. Porządek Adoracji jest następujący: 8:00 Msza św., 9.00 ? Czarnowąsy, 10.00 ? Krzanowice, 11.00 ? Borki, 12.00 Siostry Jadwiżanki, 13.00 ? Wróblin, 14.00 Mniejszość Niemiecka, 15.00 – Tercjarze św. Franciszka, Bractwo Różańcowe, św. Anny i św. Rity, 16.00 ? Adoracja cicha. O 17.00 Msza św. w intencji Rodzin oraz o pokój na świecie. Po Mszy Różaniec wynagradzający i błagalny o żywą cześć dla Najświętszego Sakramentu i o pokój na świecie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej i błagalnej. Na koniec Apel Jasnogórski.

5. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18.00. Po Mszy św. spotkanie YouCat.

6. W sobotę przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Ap. i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. O 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów, o 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. O 9.30 spotkanie wszystkich Marianek.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Waszych domach podczas kolędy i za wspólną modlitwę. Niech błogosławieństwo kolędowe wyda dobre owoce w życiu naszych rodzin. W sobotę o 9.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego i z ul. Mikołaja.

8. Wieczorny Różaniec: Pon ? św. Barbary /M. Panusch/, Wt ? Narodzenia NMP /G. Zowada/, Śr ? bł. Czesława /p. Cebulla/, Pt ? bł. Marii Merkert /M. Baron/.

9. W czwartek o 18.00 pierwsze spotkanie przed pielgrzymką do Toskanii. Biuro Pielgrzymkowe prosi o wpłatę pierwszej zaliczki w wysokości 300 zł.

10. Polecamy Gościa Niedzielnego (m.in. kulisy zamachu na Jana Pawła II, i in.).

image_print