Święto Świętej Rodziny

Święta Rodzina1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny. Pozdrawiamy i modlimy się za wszystkie Rodziny z naszej parafii. Wy jesteście największym skarbem naszej wspólnoty. Nieszporów nie będzie, za to zapraszamy wszystkich na nasz doroczny już III Festiwal Kolędowy ku czci Dziecięcia Jezus, o 17.15. Zachęcamy do udziału dzieci i dorosłych, którzy pragną zaśpiewać lub zagrać coś dla Dzieciątka Jezus. Wykonawców prosimy o wcześniejsze zapisywanie się w zakrystii. Najlepiej teraz po Mszy św.

2. We wtorek kończymy Rok Pański 2013. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o 17.00. Podziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym kończącym się roku. Rano będzie też Msza św. o 8.00.

3. W środę rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2014. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

4. W poniedziałek i czwartek Msze św. sprawowane będą tylko rano o 8.00, zaś w piątek o 8.00 i 17.00 a w sobotę o 8.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę św. o 8.00 zapraszamy Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Najbliższe odwiedziny chorych będą w I piątek lutego.

6. W sobotę o 10.00 rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie w Krzanowicach na ul. Armii Ludowej. Prosimy, aby gospodarz domu oczekiwał na ministrantów przed domem, który ma być pobłogosławiony. Będziemy wdzięczni za zapewnienie przewozu na miejsce rozpoczęcia kolędy. Nowych mieszkańców prosimy o przygotowanie na kartce danych dotyczących członków rodziny (data urodzenia, chrztu i ślubu). Prosimy o nie przygotowywanie kolacji dla kolędników. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na prace konserwacyjne w naszym kościele, można je składać podczas Mszy w kościele.

7. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

8. Do wieczności odeszła śp. S. Kasjana, Jadwiżanka. RIP.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę oraz za liczne i piękne uczestnictwo w liturgii świątecznej. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Borek z ul. Opolskiej i z ul. Kolejowej.

image_print