III Niedziela Adwentu

Trzecia Niedziela Adwentu1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu Gaudete ? Radujcie się, bo Pan Jezus jest już blisko. Podczas Nieszporów o 15.00 do grona Marianek zostaną przyjęte nowe kandydatki, a starsze odnowią swoje przyrzeczenia. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Uroczystość, a szczególnie rodziców naszych Marianek. Po nabożeństwie spotkanie w salce. O 18.00 spotkanie Szafarzy Komunii Świętej na plebanii.

2. Roraty dla dzieci codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Roraty dla dorosłych w poniedziałek, środę i piątek o 7.00. Cieszymy się z licznej obecności na Roratach zarówno dzieci jak i dorosłych. Trwajmy nadal w tym radosnym oczekiwaniu.

3. W tym tygodniu są Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

4. W poniedziałek o 18.00 spotkanie przed Bierzmowaniem I klas gimnazjalnych, a w piątek spotkanie YouCat i próba chóru. Również w piątek od 8.00 przedświąteczne odwiedziny chorych.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie Lektorów i ministrantów. O godz. 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. O 9.30 spotkanie wszystkich Marianek.

6. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed Bożym Narodzeniem codziennie pół godziny przed Mszą św. Dzieci i gimnazjalistów prosimy do spowiedzi w środę od 16:30.

7. Przed kościołem można nabyć u ministrantów opłatki, w zakrystii świece Caritas.

8. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 4 stycznia 2014 r. w Krzanowicach, w Borkach i we Wróblinie. Plan kolędy znajduje się na ostatniej stronie Listu.

9. Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Jagiełły.

10. Wieczorny Różaniec: Pon. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/, Wt. ? św. Judy /E. Liguda/, Śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/, Czw. ? św. Anny /T. Matyszok/, Pt. ? św. Jadwigi /E. Fila/.

11. Ojciec Święty Franciszek mianował 7 grudnia ks. Rudolfa Pierskałę nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Semina. Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie 11 stycznia 2014 r. w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu o 10.00. Jako hasło biskupie obrał sobie wezwanie ?Głosić radość Ewangelii?. Polecamy księdza biskupa nominata w naszych modlitwach.

image_print