II Niedziela Adwentu

adwent_21. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. Także dzisiaj w katedrze w Opolu o 14.00 przez ręce Księdza Biskupa Andrzeja Czai godność Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej otrzymają nasi trzej parafianie, Pan Bartosz Kolisz, Józef Stefaniszyn i Waldemar Starosta. Bardzo się z tego cieszymy i życzymy im wiele łask Bożych w tej zaszczytnej posłudze dla naszej parafii. Dziękujemy ich Żonom oraz dzieciom za wielkoduszne wyrażenie zgody i wspieranie w przygotowaniu do tej posługi. Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim Szafarzom, którzy posługują w naszej parafii, tu w kościele i zanosząc Komunię Świętą chorym.

3. Jutro w poniedziałek przypada liturgiczny obchód Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00 i o 17.00.

4. Roraty dla dzieci codziennie o 17.00, w sobotę o 8.00. Roraty dla dorosłych rano o 7.00, w środę i piątek.

5. W niedzielę o 16.30 spotkanie Szafarzy Komunii Świętej na plebanii.

6. W czwartek po Roratach spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych, a w piątek spotkanie YouCat i próba chóru.

7. W sobotę o 9.00 spotkanie lektorów i ministrantów, o 10.00 kandydatów i najmłodszych ministrantów. O 9.30 spotkanie i próba dla Marianek i kandydatek.

8. W zakrystii możemy kupić świece wigilijne Caritas po 5 i 12 zł, a przed kościołem opłatki wigilijne.

9. Za tydzień Niedziela Gaudete ? Radujcie się, bo Pan Jezus jest już blisko. Podczas nieszporów o 15.00 do grona Marianek zostaną przyjęte nowe kandydatki, a starsze odnowią swoje przyrzeczenia.

10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary dla Kościoła na Wschodzie i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego.

12. Wieczorny Różaniec: Pon: św. Kamila (E. Zdzuj), Wt: MB Fatimskiej (A. Gondro), Śr: św. Antoniego (H. Firlus), Czw: MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), Pt: Ducha Świętego (E. Piontek).

image_print