I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas radosnego skupienia i czuwania połączonego z pełnieniem dobrych uczynków oraz modlitwą. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o 15.00, w czasie których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony na Roraty. Ks. Bp Ordynariusz o 15.30 zaprasza do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.

2. Od poniedziałku Roraty dla dzieci, zawsze o 17.00 (w sobotę o 8.00). Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów do uczestnictwa w porannych Roratach, w poniedziałek, środę i piątek. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodym i nie marnujmy życia, bo tak wielu z nas jeszcze jest w pełni sił. Niech czas Adwentu pomoże nam się wyrwać z duchowego odrętwienia, by ożywić naszą wiarę i nadzieję. Pokażmy młodym drogę do kościoła i naszą wiarę żywą.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów w środę od 16.00, dla młodzieży w piątek o 16.30. Na sobotnie Roraty zapraszamy szczególnie wszystkie Marianki i kandydatki. Odwiedziny chorych będą przed Świętami, w piątek 20 grudnia.

4. W czwartek po Roratach spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych, a w piątek YouCat i próba chóru.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Liturgiczny obchód tego święta został przeniesiony na poniedziałek. Za tydzień będziemy się modlić za Kościół na Wschodzie ? przed kościołem będzie zbiórka na ten cel. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać opłatki.

6. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas po 5 i 12 zł

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Opolskiej. Panu Romkowi dziękujemy za piękne wieńce adwentowe.

8. Wieczorny Różaniec: Pon: św. M. Kolbe (J. Waldyra), Wt: bł. Marii Merkert (M. Baron), śr: Św. Barbary (M. Panusch), Czw: św. O. Pio (K. Rippel), Pt: MB Pocieszenia (G. Kinder).

9. 7 grudnia (sobota) o 13.00, w Sali Wiejskiej w Czarnowąsach odbędzie się Wigilia dla osób starszych i samotnych z Borek i Czarnowąs, na którą serdecznie zapraszają: Pani Sołtys Krystyna i Weronika.

image_print