Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego

Kościół i klasztor1. Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Konsekracji Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego Świętego miejsca. Modlimy się za Fundatorów i Budowniczych kościoła, za kapłanów, którzy sprawowali tutaj sakramenty święte. Dziękujemy Parafianom, którzy przychodzą tu chwalić Boga w dni powszednie, niedziele i święta. Dziękujemy za Waszą ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe o 15.00. Dziś także Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym w Nigerii.

2. W poniedziałek Święto Niepodległości. Msze św. będą o 8.00 i 17.00. We wtorek o 18.00 katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia: Kościół w moim życiu – moje miejsce w Kościele.

3. W środę Msza św. szkolna. W czwartek o 18.00 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych. Po Mszy spotkanie Caritas. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18.00. Po Mszy spotkanie YouCat i próba chóru.

4. W sobotę przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Opolu.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Sakrament chrztu św. przyjął: Paweł Pasalski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

6. Składamy podziękowanie za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na kościół prześladowany w Nigerii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ulicy Sołtysów.

7. Wieczorny Różaniec: Pon. ? św. Józefa /M. Gallus/, Wt. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/, Śr. ? św. Moniki /K. Niestrój/, Czw. ? św. Rocha /E. Matyszok/, Pt. ? św. Norberta / H. Galus/

8. Do wieczności odszedł śp. Roman Góra ? l. 56. RiP.

9. W przyszłym roku, w dniach od 1 do 7 czerwca planujemy pielgrzymkę do Toskanii. To jeden z najpiękniejszych regionów Italii – kolebka Renesansu. Chcemy zwiedzić najważniejsze miejsca tego regionu, m. in. Florencję, Montepulciano, Pizę, San Giminiano, Sienę, Arezzo, Cortonę, Colle Val d.Elsa i inne. Koszt 1320 zł. Jest możliwość – po wspólnym uzgodnieniu – także wyjazdu na wyspę Elbę. Wtedy wyjazd zostanie wydłużony o jeden dzień i nieznacznie wzrośnie koszt pielgrzymki. Gorąco zachęcamy do zapisywania się w zakrystii. Szczegółowe informacje w gablotce parafialnej.

image_print