Niedziela XXVIII Zwykła – Niedziela Papieska

1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą ? Niedzielę Papieską. W naszej Parafii gościmy o. Salezjanina i świeckiego misjonarza z Afryki. Antycypujemy w ten sposób Niedzielę Misyjną, będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne poprzez zakup materiałów misyjnych. Dzisiaj nie będzie nieszporów tu w kościele, ale zapraszamy o 15.00 do Borek, gdzie dokonamy poświęcenia odnowionej szkoły, odprawimy misyjny różaniec i będziemy mogli spotkać się z misjonarzem i posłuchać o sytuacji Kościoła w Afryce. W Świerklach dzisiaj o 15.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Różaniec przed Mszą o 17.30 ( z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.).

szkola

3. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji. Wieczorny Różaniec chcemy ofiarować za nauczycieli, wychowawców i katechetów.

4. W środę czcimy św. Jadwigę Śląską, główną patronkę Śląska i Patronkę Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek. Msza szkolna z Różańcem o 17.00. W Chróścicach  o 17.30 Różaniec, a potem spotkanie Zespołów Caritas z naszego dekanatu.

5. W czwartek o 18:45 spotkanie przed bierzmowaniem III klas gimnazjalnych.

6. W piątek wspominamy Św. Łukasza Ewangelistę ? patrona służby zdrowia. O 18.00 Msza z Różańcem dla Młodych. Po różańcu próba chóru. W Chróścicach o 19.30  Dekanalne Spotkanie Młodych.

7. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO a o 9.30 spotkanie Marianek i kandydatek.

8. Za tydzień Niedziela Misyjna. Kolekta będzie na misje.

9. Sakrament chrztu św. przyjął: Antoni Malinowski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

10. Zap. przedślubne: I. Krzysztof Lesiewicz z Czarnowąs i Monika Groeger z Łan. II. Tadeusz Fabisiak z Opola i Agnieszka Okapiec z Wróblina.

11. W zakrystii możemy nabyć świece różańcowe, przygotowane na ten miesiąc a także na kanonizację bł. Jana Pawła II.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów. Naszym rolnikom składamy serdeczne Bóg zapłać za dary dla WSD w Opolu i dla Sióstr Karmelitanek w Krakowie.

13. W przyszłą niedzielę po nieszporach spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

14. Do wieczności odeszli: Paweł Stotko l. 65 i Stefan Patrzek ? l. 63 RIP.

Wspólna intencja różańcowa: Za niewierzących z naszej parafii. Za rodziny dzieci komunijnych i przygotowujących się do bierzmowania. Modlimy się za uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 

image_print