Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej Parafii obchodzimy Żniwniok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę i za piękne przygotowanie Dożynek i dekoracji. Zapraszamy na Różaniec o 15.00. Płody rolne dla seminarium w Opolu, jak co roku, możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u. p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Różaniec przed Mszą św. o 17.30 ( z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.) wg planu podanego w ubiegłym tygodniu.

3. W środę Msza św. szkolna z Różańcem o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają poświęcone różańce.

4. W czwartek o 18:45 spotkanie przed bierzmowaniem II klas gimnazjalnych.

5. W piątek o 8.00 odwiedziny chorych, o 18.00 Msza z Różańcem dla Młodych, spotkanie YouCat i próba chóru.

6. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO a o 9.30 spotkanie Marianek i kandydatek.

papiez_dialogu

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy się modlić w intencji kanonizacji bł. Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Również w przyszłą niedzielę przybędzie do nas o. Salezjanin z świeckim misjonarzem z Afryki. Wygłosi do nas Słowo Boże na temat Misji. Będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne poprzez zakup materiałów misyjnych. W kościele nie będzie nieszporów, ale zapraszamy na g. 15.00 do Borek, gdzie dokonamy poświęcenia odnowionej szkoły, odprawimy misyjny różaniec i będziemy mogli spotkać się z misjonarzem, który opowie nam o sytuacji w Afryce. Będzie także słodki poczęstunek.

8. Za tydzień w Chróścicach odpust ku czci św. Jadwigi, a w Świerklach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o 15.00.

9. Sakrament chrztu św. przyjęli: Justyna Skuratowicz i Bartłomiej Noworolski. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci.

10. W zakrystii możemy nabyć specjalne świece różańcowe, przygotowane na ten miesiąc a także z myślą o kanonizacji bł. Jana Pawła II. Cena 8.50. Już znamy datę kanonizacji Ojca Świętego, tj. 27 kwietnia 2014 r. w Święto Bożego Miłosierdzia. To powód do wielkiej radości i wdzięczności Panu Bogu i jeszcze b. żarliwej modlitwy.

11. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem do puszek ofiary na rzecz WSD i Kurii w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Szkolnej.

12. Zap. przedślubna I: Tadeusz Fabisiak z Opola i Agnieszka Okapiec z Wróblina.

13. Bardzo dziękujemy Panom, którzy uczestniczyli w pieszej Pielgrzymce na Górę św. Anny za obecność na spotkaniu, za wspólnotę modlitwy i wspólnie podjęte decyzje.

Dziękujemy także naszym Szafarzom za ich obecność na spotkaniu i posługę.

image_print