Niedziela XXVI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą. Nieszpory o 15.00. O 17.30 spotkanie uczestników Męskiej Pielgrzymki na Górę św. Anny i sympatyków.

2. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przed Mszą św., czyli o 17.30 (z wyjątkiem środy i piątku ? po Mszy św.) wg planu jaki proponujemy na ostatniej stronie Listu. Zachęcamy też do zaopatrzenia się w zakrystii w specjalną świecę różańcową, przygotowaną na ten miesiąc, także z myślą o kanonizacji bł. Jana Pawła II.

3. W poniedziałek o 19.00 spotkanie Szafarzy Komunii Świętej. W środę Msza szkolna o 17.00 z Różańcem. Od 16.00 spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo dopiero w piątek za tydzień, o 8.00.

5. W piątek o 18.00 Msza św. dla Młodych a po Mszy Różaniec. Potem jest Spotkanie YouCat i próba chóru. Przed Mszą okazja do sakramentu pokuty.

6. W I Sobotę miesiąca na Mszę poranną o 7.00 zapraszamy Marianki i kandydatki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki do NMP. O 9.00 spotkanie LSO. W sobotę Pielgrzymka Caritas do Trzebnicy, w niedzielę Hodowców Gołębi na Górę św. Anny.

7. W przyszłą niedzielę będziemy dobremu Panu Bogu dziękować z tegoroczne plony. W tym roku gospodarzami Dożynek są parafianie z Czarnowąs. Procesja dożynkowa wyruszy o 9.15 od Państwa Leja przy ul. Wolności. Suma o 9.30.

8. W zakrystii można nabyć książkę pt. Czwarte przykazanie.pl, poświęconą problematyce rodzinnej. Cena 30 zł., z przeznaczeniem na Fundusz Ochrony Życia. Każda książka ma swój własny certyfikat.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy p. Skuratowiczowi za transport ołtarza i organizację rozładunku. W sobotę o 8.oo do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Wolności. W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem złożymy ofiarę na cele instytucji diecezjalnych (Kuria, WSD).

10. Do wieczności odszedł śp. Hubert Weidel, l. 70. RiP.

11. W zakrystii są jeszcze Kalendarze Rolnicze i bardzo ciekawa książka o św. Charbelu Makhlouf, libańskim mnichu i cudotwórcy.

12. W poniedziałek 14 października, w porozumieniu z Dyrekcją naszej Szkoły planujemy autobusową Pielgrzymkę Młodzieży Gimnazjalnej do miejsca męczeńskiej śmierci Bł. Karoliny Kózkówny (miała wtedy 16 lat). Naszym młodym bardzo potrzeba spotkania z takim świadectwem wiary. Bardzo liczymy na poparcie rodziców i dziadków. Koszt tego wyjazdu wynosi 65 zł. Przy okazji odwiedzimy Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu. Zapisy w zakrystii i w szkole (u ks. wikarego i proboszcza).

image_print