Niedziela XXIII Zwykła

Fioletowa Jedynka1. Dzisiaj jest XXIII Niedziela Zwykła. Nieszpory o 15.00. Odpowiadając na wezwanie Papieża Franciszka odmówimy dzisiaj Różaniec o pokój w Syrii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy w tej ważnej intencji! O 18.00 w salce Betania spotkanie popielgrzymkowe uczestników ?Fioletowej Jedynki?, którzy szli razem na Jasną Górę.

2. We wtorek o 19.00 katecheza biblijna dla dorosłych Pro Ecclesia.

3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy spotkanie wszystkich Marianek, również kandydatek. W czwartek po Mszy wieczornej pierwsze spotkanie adeptów do bierzmowania III klas gimnazjalnych. W piątek o 18.00 Msza dla Młodych, po Mszy spotkanie You Cat.

4. Wyjazd Parafialnej Pielgrzymki na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny w sobotę o g. 6.00 rano, z parkingu przy kościele (już wszystkie miejsca w autobusie są zajęte ? 55 osób). Koszt wyjazdu 20 zł (dzieci są zwolnione z opłat). Prosimy do piątku uregulować opłatę w zakrystii (lub w autobusie). Pielgrzymi z Wróblina czekają k. Marysieńki. Zabieramy ze sobą Kalwaryjkę, świeczkę, różaniec i prowiant. Powrót w godzinach wieczornych. Również w sobotę Pielgrzymka Narodów do Panny Marii Pomocnej w Zlatych Horach. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO.

5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W kościele seminaryjnym Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

6. Sakrament chrztu św. przyjęła Alicja Orzeszyna. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tego dziecka.

7. Zap. przedślubna II: Rafał Guzik z Opola i Marta Górska – Drabik z Czarnowąs.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone przed kościołem ofiary na Wydział Teologiczny w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Obrońców Pokoju.

9. Wieczorny Różaniec: Pon: Ducha Świętego (E. Piontek), Wt: św. Anny (T. Matyszok), Śr: św. O. Pio (K. Rippel), Czw: św. Antoniego (H. Firlus), Pt: św. Elżbiety (O. Knietsch).

10. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolnicze na rok 2014. Cena 24 zł.

11. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w czwartek o g. 19.00. 

image_print