Niedziela XXI Zwykła

Modlitwa1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. We wtorek czcimy św. Monikę, w środę św. Augustyna, w czwartek wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Jutro i pojutrze na Górze św. Anny pielgrzymka LSO.

4. W sobotę Piesza Parafialna Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny. To nasze Męskie błaganie chcemy ofiarować Bogu za nasze rodziny, za siebie, za wszystkich ojców naszej parafii, za naszą pracę i za cały Kościół. Wymarsz spod kościoła parafialnego o g. 4.00 rano w sobotę, potem przemarsz do Kamienia Śl. i dalej na Górę św. Anny. Tam, na zakończenie Eucharystia, ok. g. 15.00, na którą zapraszamy bliskich naszych Panów. Oni też pomogą nam wrócić do naszych domów. (Patrz także: informacja w Liście sprzed tygodnia, również w Internecie). Zapisy w zakrystii lub telefonicznie.

5. Zachęcamy też do zapisywania się na obchody kalwaryjskie z ok. Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę 14 września br. Jest to nasza tradycyjna parafialna pielgrzymka. Zachęcamy do wyjazdu, zwłaszcza rodziców, babcie z dziećmi. Powrót późnym wieczorem. Opłata za autobus 20 zł.

6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na Kurię i WSD w Opolu.

7. Nasz parafialny Żniwniok będzie 6 października. Gospodarzami będą Czarnowąsy.

8. Chrzest św. przyjęli: Kamila Wosch i Michał Sdzuj. Niech Bóg błogosławi.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.

10. Pielgrzymom, którzy kroczyli na Jasną Górę, z ks. Wikarym, składamy serdeczne Bóg zapłać za wasz trud i poświęcenie. Daliście piękne świadectwo waszej wiary i poświęcenia dla Kościoła i naszej parafii. Wasza ofiara została spełniona poprzez dotarcie na Jasną Górę. Jesteśmy z was dumni i niezwykle wdzięczni. Bóg zapłać!

11. Wieczorny Różaniec: Pon: MB Częstochowskiej (M. Lisowska), Wt: MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), Śr: Bł. Marii Merkert (M. Baron), Czw: Zwiastowania NMP (M. Niekrawiec), Pt: Narodzenia NMP (G. Zowada).

12. Do wieczności odeszła śp. Zofia Czech, l. 87. RiP.

image_print