Niedziela XX Zwykła

Kościół pw. św. Anny1. Dzisiaj jest XX Niedziela Zwykła. W Dobrzeniu odpust ku czci św. Rocha. U nas nie będzie nieszporów.

2. W poniedziałek wyrusza XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom z ks. Wikarym życzymy wiele sił i mocy Bożej na drogę. Polecamy się waszym modlitwom i zapewniamy o naszej pamięci. Bagaże odbierane będą dzisiaj tj. w niedzielę o 19.30 przed plebanią. Opłata za bagaż 30 zł. Przy odbiorze bagażu. Jest możliwość powrotu z Częstochowy autobusem w sobotę 24 sierpnia o 14.00 z parkingu obok bagaży. Cena biletu 25 zł.

3. W poniedziałek przypada 6 rocznica konsekracji kościoła św. Anny. W tym dniu pragniemy przeżyć nasze kolejne Czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Zapraszamy na uroczystą Mszę kiermaszową do św. Anny o 18.00. Po Mszy odprawimy uroczyste nieszpory, potem do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 Różaniec i Apel Jasnogórski z procesją ze świecami. Będziemy się modlić za pielgrzymów i za całą naszą parafię.

4. Sakrament chrztu św. przyjął Cezary Czok. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

5. Za dwa tygodnie, w sobotę 31 sierpnia planujemy Parafialną Pieszą Pielgrzymkę Męską na Górę św. Anny. Wyjście od kościoła parafialnego o g. 4.00 rano. Reszta szczegółowych informacji na ostatniej stronie Listu. Gorąco zachęcamy mężczyzn, zwłaszcza ojców, do podjęcia tej ofiary za naszą parafię, za nasze rodziny. Zapisy w zakrystii.

6. W sobotę 14 września będzie parafialny wyjazd autokarem na obchody kalwaryjskie na Górę św. Anny z ok. Podwyższenia Krzyża. Wyjazd o g. 6.00 rano, powrót w godzinach wieczornych. Zachęcamy do tej parafialnej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii, opłata za autobus 20 zł.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele oraz z Uroczystości Wniebowzięcia na Wydz. Teol. Parafianom z Borek dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sołtysów i z ul. Domowej.

8. Wieczorny Różaniec: Pon: św. Jacka (D. Cebulla), Wt: św. Moniki (K. Niestrój), Śr: Płomienia Miłości Maryi (R. Baron), Czw: Wniebowzięcia NMP (G. Fack), Pt: MB Pocieszenia (G. Kinder).

9. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości  poświęcenia dwóch przystani, św. Piotra Rybaka w Czarnowąsach i św. Franciszka w Borkach oraz organizatorom. Bóg zapłać!

image_print