Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

Figurka św. Anny1. Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. Witamy Parafian i przybyłych Gości. Serdecznie witamy kaznodzieję odpustowego ks. Marcina Marsollka i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. O 17.00 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe, a o 17.30 na koncert dla św. Anny. Wystąpi Adrian Masseli (akompaniament Joanna Wocławek-Hornik) oraz Zespół Silesia.

2. Jutro w naszej Parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o 9.30 w ich intencji, połączoną z Błogosławieństwem Lurdzkim. Od 11.00 odwiedziny chorych, którzy nie mogli przybyć do kościoła. Również jutro o 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za Zmarłych, a następnie Msza św. za Zmarłych polecanych w odpustowych zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu ze świecami i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy Marianki. Przed Mszą św. zaśpiewamy Godzinki ku czci N.M.P. Następne odwiedziny chorych będą we wrześniu.

4. Dzisiaj, w piątek i w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod następującymi warunkami: przyjęcie Komunii św., modlitwa Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.

5. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Popielów. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

6. Dziękujemy za przybycie na naszą Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Parafianom z Borek dziękujemy za posprzątanie cmentarza, Paniom z Wróblina za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Podziękowanie także dla tych osób, które przybyły posprzątać kościół parafialny, po wymianie 10 okien. Dziękujemy za wykonane wieńce i dekoracje, za dary na plebanię i za wszelką życzliwość. Zakładowi Gospodarki Komunalnej z Kup dziękujemy za prace wykonane na cmentarzu i placu kościelnym. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej.

7. Wieczorny różaniec: Wt: św. M. Kolbe (J. Wadyra), Śr: MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Czw: św. Kamila (E. Zdzuj), Pt: św. Joanny B. Molla (U. Nowainska).

8. Do wieczności odszedł śp. Roch Czok ? l. 77, RiP.

9. Urząd Gminy w Dobrzeniu informuje o możliwości dofinansowania dożywiania dzieci. Szczegółowe informacje w gablotce.

image_print