Niedziela XIV Zwykła

Patron Europy - św. Benedykt1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 15.00.

2. W czwartek przypada święto św. Benedykta, patrona Europy.

3. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię świętą chorym od 9.30. W Świerklach będzie nabożeństwo fatimskie o 15.00.

4. Sakrament chrztu świętego przyjęła Martyna Hucz. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

5. Zapowiedzi przedślubne II: Dariusz Orlikowski z Nowych Kanic i Małgorzata Kubis z Wróblina, Mateusz Kulik z Wróblina i Julia Czok z Czarnowąs, Artur Michala z Czarnowąs i Elżbieta Wocko z Dobrzenia Wielkiego, Grzegorz Kondziela z Czarnowąs i Monika Oganiaczyk z Dąbrówki Łubniańskiej, Maciej Król z Opola i Marta Machnikowska z Opola, Marcin Wieczorek z Brzegu i Justyna Dras z Wróblina, Robert Młynek z Dobrzenia Wlk. i Iwona Góra z Borek, Wojciech Łyko ze Sławic i Irena Frontzek z Czarnowąs.

6. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 18 do 24 sierpnia. Pielgrzymi naszego dekanatu pójdą pod przewodnictwem naszego księdza wikarego Mariusza.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Łąkowej i z ul. Słowackiego.

8. Wieczorny różaniec: Pon: św. Faustyny (M. Przywara), Wt: MB z Lourdes (A. Kotula), Śr: Niepokalanego poczęcia NMP (O. Hanusik) i MB Królowej Aniołów (U. Czok), Czw: św. Elżbiety (O. Knietsch), Pt: św. Norberta (H. Galus).

9. Dzisiaj na terenie naszej parafii gościmy młodzież diecezji opolskiej, która uczestniczy w wakacyjnym spływie kajakowym, na czele z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Jarosławem Staniszewskim. Serdecznie ich witamy.

10. Do wieczności odszedł śp. Jan Teda, l. 53. RiP.

11. W środę 10 lipca w Sali Wiejskiej o g. 17.00 odbędzie spotkanie osób zainteresowanych sprawą instalacji kolektorów słonecznych.

image_print