Niedziela IX Zwykła

Procesja Eucharystyczna1. Dzisiaj jest IX Niedziela Zwykła. Cały świat łączy się dzisiaj w adoracji eucharystycznej z Ojcem św. Franciszkiem od 17.00 do 18.00. Również w naszym kościele po Mszy południowej od 17.00 początek adoracji, która zakończy się ok. 18.00 procesją eucharystyczną Oktawy Bożego Ciała. Nieszporów o 15.00 nie będzie.

2. Od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy procesja eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała. W czwartek poświęcenie ziół i wianków.

3. W środę Msza szkolna o 17.00. Od 16.00 spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Po Mszy spotkanie adeptów do bierzmowania II klas gimnazjalnych.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

5. W czwartek czcimy św. Norberta Biskupa, Patrona naszej Parafii. Msze będą o 8.00 i o 18.00 suma odpustowa. W tym dniu przypada też całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. O 9.00 Czarnowąsy, 10.00 Krzanowice, 11.00 Borki, 12.00 Siostry zakonne, 13.00 Wróblin, 14.00 Tercjarze św. Franciszka, Bractwo Różańcowe, św. Anny i św. Rity, 15.00 Mniejszość Niemiecka, 16.00 adoracja wspólna, 17.00 młodzież i osoby pracujące, 17.45 zakończenie.

6. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP. Wieczorem zapraszamy młodzież. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO.

7. W przyszłą niedzielę jest odpust w Świerklach. Wyjątkowo na odpust udajemy się w własnym zakresie. Suma odpustowa o 11.00. Do naszej parafii za tydzień przybędzie Ksiądz ze Zdzieszowic, który wygłosi kazanie i będzie prosić o ofiarę na budowę tamtejszego kościoła, który jest już na ukończeniu. Nasz dekanat patronuje tej budowie. Na Górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i sołtysek.

8. Zap. przedślubne I: Jan Swaton z Krzanowic i Magdalena Trepka z Opola, Dawid Gabrielczyk z Borek i Sabina Dambowy z Zagwiździa, Sebastian Klimek z Borek i Karolina Leja z Czarnowąs, Marcin Szweda z Opola i Nikola Świerc z Wróblina, i II: Radosław Michala z Czarnowąs i Ilona Biechowiak z Strzelec Op.

9. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, za liczny udział w pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu. Dziękujemy za udział w uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, za udekorowanie domów. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Wolności. Podziękowania dla p. Rafała Skorupskiego za odświeżenie krzyża misyjnego przy naszym kościele.

10. Wieczorny różaniec: Pon: MBNP (M. Czirnia), Wt: św. Jacka (D. Cebulla), Śr: Ducha Świętego (E. Piontek), Pt: św. Kamila (E. Zdzuj).

11. Jutro (pon.) o 5.00 rano z parkingu przy kościele wyjazd pielgrzymów do Fatimy i innych miejsc świętych. Polecamy się Waszym modlitwom i zapewniamy o naszej pamięci o całej naszej Parafii, zwłaszcza o chorych i rodzinach. Wszystkie Wasze intencje i troski zabieramy ze sobą przed oblicze Fatimskiej Pani.

image_print

1 Trackback / Pingback

  1. Odpust ku czci św. Norberta - Parafia pw. Bożego Ciała i św. Norberta

Komentowanie jest wyłączone.