Uroczystość Najświętszej Trójcy

Trójca Święta1. Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy ? kończy się okres komunii wielkanocnej. U nas Dzień Pierwszej Komunii Świętej. O 15.00 nieszpory z udziałem dzieci komunijnych ich rodziców i krewnych. Nabożeństwa majowe po wieczornych Mszach św. 2. We wtorek katecheza dla dorosłych ProEcclesia nt. Medytacja biblijna J 6, 22-71. W środę Msza szkolna o 17.00.

3. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci komunijne będą przychodzić w strojach komunijnych na Msze: w poniedziałek, środę i sobotę do kościoła parafialnego, we wtorek do św. Anny a w piątek o 18.00 do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk. W czwartek wezmą udział w procesji o 8.30. W środę po Mszy wieczornej próba sypania kwiatków w procesji Bożego Ciała dla dziewczynek .

4. W czwartek jest Boże Ciało, nasz parafialny odpust. Msze św. będą o 7.00, o 8.30 ? suma odpustowa z procesją, i o 16.00. Po sumie procesja eucharystyczna ulicami: Jagiełły, Wolności, Polną, Kośnego, Chopina i do kościoła. Ołtarz I przy straży pożarnej, przygotują Czarnowąsy, ołtarz II na Placu Krzyża ? Krzanowice, III przy krzyżu na ul. Chopina ? Borki, i IV k. piekarni ? Wróblin. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Siostry Jadwiżanki, chór, orkiestrę, sztandary, panów do baldachimu i dzieci do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie znak zapraszający Chrystusa do naszych domów i zagród.

5. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. O 18.00 parafialna pielgrzymka do św. Rocha w Dobrzeniu Wlk. W naszym kościele nie będzie wtedy Mszy wieczornej.

6. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę o 7.00 prosimy wszystkie Marianki. Przed Mszą będą śpiewane Godzinki ku czci NMP. O 9.00 spotkanie LSO. Po Mszy wieczornej procesja Oktawy Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka mniejszości narodowych. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Zap. przedślubna I: Radosław Michala z Czarnowąs i Ilona Biechowiak z Strzelec Op.

9. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie odpustu. Rodzicom dzieci komunijnych dziękujemy za dekorację i za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy parafian z Krzanowic z ul. Armii Ludowej. Zakł. GK w Kup dziękujemy za prace wykonane na placu kościelnym.

10. Wieczorny różaniec: Pon: św. Elżbiety (O. Knietsch), Wt: MB Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepok. Poczęcia NMP (O. Hanusik), Śr: sw. Faustyny (M. Przywara).

11. Do wieczności odszedł Paweł Czok l. 79. Pogrzeb odbędzie się w piątek o 13.00, różaniec w środę o 18.00.

image_print