Niedziela VI Wielkanocna

Dni krzyżowe1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. W tygodniu po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30), w sobotę po Mszy porannej.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Procesje błagalne w poniedziałek i środę rano o 7.oo, w kościele parafialnym, we wtorek o 18.00, u św. Anny. Wtorkowe wieczorne Msze św. odtąd będą odprawiane u św. Anny.

3. W poniedziałek o 18.30 próba scholii i Katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Medytacja biblijna.

4. W środę o 17.00 Msza szkolna i nabożeństwo majowe, w int. + śp. Ks. Proboszcza Jana Kołodennego, w r. śmierci. Od 16.00 spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Po Mszy spotkanie uczniów klas IV przed Rocznicą Komunii św., która przypada w najbliższą niedzielę.

5. W czwartek o 19.00 spotkanie adeptów do Bierzmowania II klas gimnazjum. W piątek o 18.00 Msza i n. majowe dla młodych, a potem Spotkanie YouCat i próba chóru.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W naszej parafii odbędzie się już IV Festyn Rodzinny Rodzina wiosną Kościoła. Najpierw zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe o 15.00, o 15.45 powitanie uczestników i c.d. Festynu (patrz: plakat). Nadal prosimy o ofiarowanie przedmiotów do loterii fantowej, o upieczenie dobrych, domowych ciast. Zapraszamy też wykonawców. Już teraz dziękujemy za przyniesione fanty i gorąco, w imieniu Zespołu Caritas, wszystkich zapraszamy.

Na Górze św. Anny za tydzień pielgrzymka strażaków.

7. Zap. przedślubne II: Łukasz Łukasiewicz z Warszawy i Dominika Kucharczyk z Krzanowic, Grzegorz Negrycz-Berezowski z Czarnowąs i Izabela Górniak z Opola.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za liczny udział w Czuwaniu Rodzin i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Parkowej.

9. Do wieczności odszedł Stefan Karwat, l. 57. RiP.

10. Wieczorny Różaniec: Pon: św. Rocha (E. Matyszok), Wt: MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel), Śr: MB Pocieszenia (G. Kinder), Czw: Bł. Marii Merkert (M. Baron), Pt: MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska).

11. Dzisiaj po Mszach św., przed kościołem, młodzież będzie kwestować na rzecz Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

12. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO, a o 10.30 spotkanie Marianek. 

image_print