Niedziela Miłosierdzia Bożego

Miłosierdzie Boże1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nieszpory o 15.00 do kościoła św. Anny, gdzie znajduje się obraz Miłosierdzia Bożego. Będziemy wypraszać Boże miłosierdzie dla siebie, naszych Rodzin, Parafii i całego świata. Od tego roku już dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. W poniedziałek jest Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia (zwykle 25 marca). To ważna i piękna uroczystość – początek naszego zbawienia. Koniecznie trzeba przybyć w tym dniu na Mszę św. o 8.00 lub o 18.00. Rano o 7.30 zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O 8.00 jest Msza w int. Rolników, a wieczorem kolejne Czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Będziemy się modlić w int. wdów i rodzin naszej parafii. Jak zawsze po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00. Potem Różaniec, a o 20.45 Apel Jasnogórski. Można także składać osobiste intencje w zakrystii. Na wieczorną Mszę św. prosimy wszystkie Marianki.

3. We wtorek i czwartek o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania III klas. W środę o 17.00 Msza szkolna. Po Mszy o 17.45 spotkanie z Rodzicami dzieci Pierwszokomunijnych. Zostanie podany dzień Pierwszej Spowiedzi świętej. W czwartek na plebanii spotkanie Caritas o 18.30.

4. W piątek w Dobrzeniu Wielkim o 18.00 będzie Uroczystość Bierzmowania. Ok. do spowiedzi św. dla kandydatów i ich bliskich w czwartek o 17.30. W piątek nie będzie w naszym kościele Mszy wieczornej.

5. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO, a o 10.30 spotkanie Marianek. W kościele seminaryjnym w Opolu odbędą się święcenia diakonatu.

6. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu.

7. Zap. przedślubna II: Paweł Pasoń z Dańca i Aleksandra Grzesik z Czarnowąs.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na diecezjalny Caritas i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Nowej.

9. Wieczorny Różaniec: Pon. Zwiastowania NMP (K. Świerc), Wt. MB Matki Koscioła (B. Frasek), Śr. Św. Jadwigi (E. Fila), Czw. Sw. Judy (E Liguda).

10. Do wieczności odszedł Stanisław Lichosik, l. 58. RiP.

image_print