Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Jezus1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15.00. Jutro Drugi Dzień Świąt. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta będzie na KUL.

2. Od wtorku Msze św. wieczorne będą sprawowane o 18.00, z wyjątkiem środy (zawsze o 17.00). Ten cały tydzień to Oktawa Wielkanocna, zachęcamy do licznego udziału w Mszach św., by trwać w uwielbieniu Pana Jezusa Zmartwychwstałego.

3. We wtorek o 18.45 katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia, nt. Idący do Emaus, a o 19.00 spotkanie adeptów do bierzmowania III klas gimnazjum.

4. W środę o 17.00 Msza szkolna, a o 17.45 spotkanie adeptów do bierzmowania I klas gimnazjum.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Najbliższe odwiedziny chorych będą w miesiącu maju.

6. W czwartek o 19.00 w Kup odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Wszyscy parafianie są zaproszeni na tę Mszę św. również nasi.

7. W piątek zapraszamy młodzież na Mszę św. szkolną o 18.00. Po Mszy spotkanie YouCat.

8. W sobotę na Mszę o 7.00 prosimy wszystkie Marianki. O 9.00 spotkanie LSO.

9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas.

10. Zap. przedślubna I: Paweł Pasoń z Dańca i Aleksandra Grzesik z Czarnowąs.

11. Składamy podziękowanie za liczny i nabożny udział w Triduum Paschalnym i w procesji rezurekcyjnej. Ministrantom i lektorom dziękujemy za pięknie przygotowaną liturgię Wielkich Dni. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, także za dary na stół dla probostwa. Pięknie dziękujemy za nadesłane życzenia. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie paczek, a Mariankom za posprzątanie kościoła i służbę. W sobotę do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąs z ul. Wolności.

12. Modlitwa różańcowa: Wt.: Królowej Aniołów (U. Czok) i Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik), Śr.: bł. Marii Merkert (M. Baron), Czw.: św. Elżbiety (O. Knietsch), Pt.: M.B. Pośredniczki Łask (I. Kijowska).

image_print