I Niedziela Wielkiego Postu

wielki_post1. Dzisiaj jest I Niedziela Wielkiego Postu. Kończymy Rekolekcje wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00. Serdecznie dziękujemy o. Wojciechowi za głoszone słowo Boże i za posługę w konfesjonale. Parafianom dziękujemy za świadectwo wiary potwierdzone w tych dniach przyjęciem sakramentu pokuty i otwartym sercem na słowo Boże. Wierzymy mocno, że to uroczyste poświęcenie się Maryi Niepokalanej wyda dobre owoce w życiu naszych Rodzin i całej Parafii. Dziękujemy za kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty. Dziękujemy też Dyrekcji naszej Szkoły i Nauczycielom za wielką przychylność i świadectwo wiary. Można jeszcze zabrać wizerunek Maryi Niepokalanej z modlitwą poświęcenia.

2. We wtorek po Mszy wieczornej o 17.45 katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Czy Papież naprawdę odchodzi?

3. W środę o 17.00 Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci.

4. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy także młodzież i kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie Spotkanie Młodych YouCat.

5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.

6. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie adeptów do bierzmowania I klas gimnazjalnych i próba scholi, we wtorek o 18.00 spotkanie II klas gimnazjalnych,   a o 19.00 oraz w czwartek o 18.00 III klas gimnazjalnych. W sobotę o 9.00 spotkanie LSO, a o 10.30 wszystkich Marianek.

7. Zap. przedśl. II: Damian Glensk z Raszowej i Agnieszka Pilarska z Czarnowąs.

8. Dziękujemy gorąco osobom chorym, które w zeszłą niedzielę przybyły na swoją Mszę św., a wszystkim chorym za ofiarę cierpienia podejmowaną dla dobra naszej Parafii i całego Kościoła, zwłaszcza w tym szczególnym dla Kościoła czasie. Dziękujemy też za wspólne biesiadowanie w salce Betania, które tak pięknie nam umilił zespół Krzanowiczanki. Wdzięczność dla Pań z Caritasu za przygotowanie stołu i serdeczne poświęcenie. Dziękujemy także piekarni p. Włodarczyk za słodkości. Dziękujemy za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 prosimy do sprzątania parafian z Krzanowic z ul. Górnej i z ul. Kwiatowej.

9. Wieczorna modlitwa różańcowa: Pon. – Zwiastowania NMP (K. Świerc), Wt. ? św. Elżbiety (O. Knietsch), Śr. ? św. Jadwigi (E. Fila), Czw. ? św. Judy (E. Liguda), Pt. ? Ducha Świętego (E. Piontek).

10. Pierwsze spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy odbędzie się w czwartek o 19.00 w salce. Organizator prosi o wpłatę zaliczki w wysokości 800 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do zapisywania się.

image_print