Święto Chrztu Pańskiego

Chrzest Chrystusa (obraz Piera della Francesca)1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, którym kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W tym tygodniu Msze św. będą sprawowane tylko rano o 7.00, z wyjątkiem soboty.

3. W piątek zaczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność chrześcijan.

4. Plan kolędy w tym tygodniu:

  • Pon: Krzyżowa, Kośnego, Złota, Kopernika, Zielona
  • Wt: Broniewskiego, Eichendorfa, Świerkowa, Dębowa
  • Śr: Chopina, Norwida
  • Czw: Leśna, Boczna, Wrzosowa, Klonowa
  • Pt: Jagiełły /nr. parzyste/ Nowa, Jasna, Słoneczna
  • Sb: Piaskowa, Wierzbowa, Kwiatowa, Krótka

Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00, w sobotę o 10.00. W środę kolęda wyjątkowo już od 14.00 na ul. Chopina (początek od ul. Broniewskiego). Pójdzie tylko jeden kapłan.

W niedzielę od 14.00 kolęda na życzenie dla tych rodzin z Czarnowąs, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie oraz dla pozostałych rodzin, które w ostatnim czasie zamieszkały na terenie naszej parafii i chcą poświęcić swój dom/mieszkanie. Zainteresowanych prosimy o zapisywanie się w zakrystii (do soboty).

5. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Fatimy od 3 do 9 czerwca.

6. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów prac renowacyjnych prowadzonych w naszym kościele.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i uczestnikom II Festiwalu Kolędowego za muzykowanie i kolędowanie Dziecięciu Jezus. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z Krzanowic z ul.: Stara Droga, z ul. Kwiatowej, i z ul. Łąkowej.

8. Do wieczności odeszła Bronisława Waleska, l. 87. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie?

image_print