III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj jest już III Niedziela Adwentu Gaudete czyli Radujcie się, bo Pan jest już blisko. Nieszpory o 15.00.

2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Roraty nadal o 17.00 w sobotę o 8.00.

3. W tym tygodniu po Roratach odbędą się spotkania: w poniedziałek próba scholi, wyjątkowo we wtorek spotkanie adeptów do bierzmowania (III klasy gimnazjalne), w piątek Spotkanie Młodych YouCat oraz próba chóru. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych.

4. W czwartek po Roratach drugie czuwanie Rodzin w Roku Wiary. Najpierw Msza św. roratnia, potem adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 18.00 adoracja Borki i Czarnowąsy, od 19.00 Wróblin i Krzanowice. O 20.00 Różaniec w polecanych intencjach, na koniec Apel Jasnogórski. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do udziału wszystkich Parafian. Nie zlekceważmy tego czasu.

5. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty prze Bożym Narodzeniem, codziennie pół godziny przed Mszą św., w sobotę od 16.30. Dzieci i gimnazjaliści przyjdą do spowiedzi w środę od 16.30.

6. Do wieczności odeszli: Anna Kałuża, l. 87 i Rudolf Klemens, l. 60. Wieczny odpoczynek…

7. Przed kościołem można nabyć u ministrantów opłatki: paczuszka – 3 duże i 2 małe, w zakrystii są świece Caritas i opłatki luzem.

8. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się 2 stycznia 2013 r. w tym roku w Czarnowąsach. Plan kolędy znajduje się tutaj.

9. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 3 do 9 czerwca 2013 r. Program jest w zakrystii, w gablotce i na stronie internetowej parafii.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym. W sobotę o 9.00 prosimy do sprzątania kościoła mieszkańców z Krzanowic z ul. Łąkowej.

11. Zakończyliśmy renowację ołtarza św. Augustyna, który wrócił do pierwotnego wyglądu. Zostało też wymienione całe oświetlenie w kościele. Będzie jeszcze uzupełnione oświetlenie pod chórem oraz dokończenie prac przy dużym żyrandolu. Zostały wykorzystane stare kinkiety w barokowym stylu i rozmieszczone wg pierwotnego projektu. W Nowym Roku prace renowacyjne będą kontynuowane przy następnym ołtarzu i ambonie. Przy tej okazji gorąco dziękujemy panu Krzysztofowi Lesiewiczowi za transport oświetlenia oraz panu Szmechcie za dokonanie malarskich poprawek.

12. Wieczorna modlitwa różańcowa: Pon ? św. Elżbiety (O. Knietsch), Wt ? św. Maksymiliana Kolbe (J. Waldyra), Śr – św. Jadwigi (E Fila), Czw ? MB Królowej Aniołów (U. Czok i Niepokalanego Poczęcia NMP (O. Hanusik), Pt ? św. Anny (T. Matyszok).

 

image_print