I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a jednocześnie rozważamy tajemnicę powtórnego przyjścia Pana Jezusa. Niech to będzie czas radosny, wypełniony większym skupieniem, czuwaniem, modlitwą oraz drobnymi wyrzeczeniami w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Zapraszamy na Nieszpory adwentowe o 15.00, podczas których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony na Roraty.

2. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza dzisiaj o 15.30 na Ekumeniczną Modlitwę Młodych do kościoła seminaryjnego w Opolu, pod hasłem Trwajcie mocni w wierze.

3. Roraty dla dzieci będą codziennie o 17.00, w sobotę o 8.00 rano. Tematem głównym Rorat będzie: Poszli w ciemno za światłem. Zapraszamy też dorosłych na Roraty, w poniedziałki, środy i piątki o 7.00.

4. W poniedziałek po Roratach próba scholii. W czwartek o 18.00 kolejne spotkanie adeptów do bierzmowania (I klasy gimnazjum). W piątek po Roratach Spotkanie Młodych YouCat oraz próba chóru.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą św. Spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów w środę od 16.00. Odwiedziny chorych będą dopiero przed świętami, w piątek 21 grudnia.

6. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze będą o 8.00, 9.30 oraz o 18.00 w intencji Sodalicji Mariańskiej i ich Rodzin. Poświęcimy dwa nowe sztandary dla Marianek oraz nowe pelerynki. Zostaną też przyjęte nowe kandydatki (9 osób), a starsze odnowią swe przyrzeczenia.

7. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić za Kościół na Wschodzie, a przed kościołem będzie zbiórka na ten cel.

8. Zap. Przedślubna: Daniel Kraus z Trzebnicy i Sylwia Waindok z Czarnowąs.

9. W zakrystii można nabyć świece Caritas (duże 12 zł, a małe 5 zł).

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne i za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z Borek z ul. Polnej.

11. Wieczorna modlitwa różańcowa: Pon ? Bł. Marii Merkert (M. Baron), Wt ? św. Antoniego (K. Firlus), Śr – św. Judy (E. Liguda), Czw ? św. Joanny Beretta Molla (U. Nowańska), Pt ? św. Jacka (D. Cebulla).

12. W sobotę o 10.30 spotkanie (próba) wszystkich Marianek.

image_print