Niedziela XXVII Zwykła

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwniok. Dziękujemy Bogu za jego dobroć, za dar chleba,  a rolnikom za ich wysiłek i trud. Zapraszamy na Różaniec o 15.00. Po nabożeństwie spotkanie Tercjarzy  św. Franciszka. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Płody rolne dla Seminarium w Opolu, jak co roku, możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u państwa Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, Krzanowicach u p. Norberta Waleska i  w Borkach u p. Jana Franczyk.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Różaniec o 17.30, według planu podanego w ubiegłym tygodniu.

3. W poniedziałek o godz. 18.30 próba scholi. W piątek o 18.30 próba chóru.

4. W środę Msza św. szkolna o 17.00, a w piątek Msza św. i Różaniec dla młodzieży o 17.30.

5. W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów i lektorów, a o 10.30 spotkanie Marianek Dzieci Maryi.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy modlić się o rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Za tydzień odpust ku czci św. Jadwigi w Chróścicach, w Świerklach nabożeństwo Fatimskie o 15.00, kolekta będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

7. Sakrament chrztu św. przyjął Leon Balcer. Niech Bóg błogosławi rodzicom.

8. Do wieczności odeszli śp.: Jadwiga Firlus l. 92, Jan Pytel l. 64 i Ewald Zowada l. 51. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

9. Spotkania z adeptami do bierzmowania według ustalonego programu, który jest też zamieszczony w gablotce.

Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za sprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Kani.

image_print