Niedziela XXIII Zwykła

1. Dzisiaj XXIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory o 15.00.

2. W poniedziałek o 18.40 pierwsza po wakacjach katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Czy wiara w Boga potrzebuje znajomości katechizmu?

3. W środę Msza św. szkolna o 17.00. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Liczymy na obecność wszystkich rodziców. W piątek o 18.00 Msza św. dla młodzieży, a po Mszy Spotkanie Młodych w ramach grupy YouCat.

3. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny są obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyjazd parafialnej pielgrzymki na obchody w sobotę rano o 6.00 z parkingu przy kościele. Koszt wyjazdu 20 zł. – regulujemy w zakrystii. Pielgrzymi z Wróblina niech oczekują k. Marysieńki. Zabieramy ze sobą Kalwaryjkę, święcę i prowiant. Powrót ok. 22.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W sobotę również Pielgrzymka Narodów do Panny Marii Pomocnej w Zlatych Horach.

4. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na prace renowacyjne w naszym kościele. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. W kościele seminaryjnym za tydzień Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

5. Sakrament chrztu św. przyjęły dzieci: Jakub Piwowarczyk, Wiktoria Misch, Aleksandra Bednarczuk i Elżbieta Mączyńska. Niech Bóg błogosławi.

6. Zapowiedź przedślubna II: Szymon Majer z Opola i Marta Gradowska z Czarnowąs.

7. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone ofiary na Wydz. Teol. w Opolu. Firmie Szmechta dziękujemy za wykonane prace malarskie przy kościele. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Kasprowicza.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon – Wniebowzięcia NMP (G. Fack)
  • Wt – św. Anny (T. Matyszok)
  • Śr – MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Czw – św. Jadwigi (E. Fila)
  • Pt – MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska)

9. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy w cenie 23 zł.

image_print