Niedziela XXII Zwykła

1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory ku czci NSPJ o 15.00

2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, gimnazjalistów, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o 8.00 ( nie będzie Mszy o 7.00).

3. W środę Msza św. szkolna 17.00, połączona z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistom. Od 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. W piątek zapraszamy młodzież na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o 18.00. Od 17.30 okazja do spowiedzi.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każda Mszą św. W piątek od godz. 8.00 odwiedziny chorych.

5. W sobotę przypada Święto Narodzenia NMP. Po Mszy św. poświęcenie ziarna i nasion, a w salce Betania spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W sobotę również w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę w kościele Seminaryjnym w Opolu o 14.00 pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

7. Sakrament Chrztu św. przyjęły: Zuzanna Szambelan i Aleksandra Laskowska. Niech Bóg błogosławi rodzicom w religijnym wychowaniu tych dzieci.

8. Zapowiedzi przedślubne: I.- Szymon Majer z Opola i Marta Gradowska z Czarnowąs, II. Krzysztof Sdzuj z Wróblina i Aneta Cichoń z Dańca.

9. Do wieczności odszedł Alfred Przywara ? l. 68. Wieczny odpoczynek…

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Górę św. Anny na obchody Podwyższenia Krzyża Świętego w dniu 15 września (sobota). Gorąco zachęcamy do udziału!

11. W przyszłą sobotę o 9.00 spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów, a o 10.00 wszystkich Marianek. Chłopców i dziewczynki po I Komunii św. i starszych zachęcamy do zapisywania się do grona Ministrantów i Dzieci Maryi.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej, Tuwima oraz z ul. Matejki.

13. Spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie we wtorek o 19.00. Można się jeszcze zapisać.

14. Plan wieczornej modlitwy różańcowej: Pon: Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron), Wt: Bł. Czesława (P. Cebulla), Śr: Zwiastowania NMP ( K. Świerc), Czw: Św. Maksymiliana Kolbe (J. Waldyra), Pt: Św. Faustyny (M. Przywara)

image_print