Niedziela XVIII Zwykła

1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Zapraszamy na Nieszpory ku czci NSPJ o 15.00.

2. W tym tygodniu Msze św. będą tylko rano o 7.00 (z wyjątkiem soboty).

3. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w środę czcimy św. Dominika, w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w piątek św. Wawrzyńca a w sobotę św. Klarę.

4. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny obchody Wniebowzięcia NMP.

5. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. o 11.00 w kościele św. Anny w intencji pracowników Elektrowni Opole i ich rodzin. Również w przyszłą niedzielę odpust w Brynicy.

6. Zap. przedślubna: II Przemysław Kot z Nysy i Katarzyna Niedźwiedź z Czarnowąs.

7. Na mocy dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza Ks. Wikary Krzysztof od 23 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską w parafii Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach ? Otmęcie. Dziękujemy mu za posługę sakramentalną i za wszelkie dobro jakie wniósł do naszej parafii. Życzymy Wikaremu wiele łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej. Od 23 sierpnia rozpocznie u nas posługę nowy Wikary ? ks. Mariusz Stafa, którego już dzisiaj serdecznie witamy.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Pielgrzymom, którzy kroczyli na Jasną Górę dziękujemy za ich trud i modlitwę, a mieszkańcom ul. Ogrodowej za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Matejki.

9. W miniony poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski tego czasu, za piękną pogodę. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękujemy za bardzo liczny udział w uroczystościach, zwłaszcza za wiele spowiedzi, za przyjętą Komunię świętą, również za złożone ofiary. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom, mariankom, chórowi, orkiestrze, dekoratorowi, niosącym baldachim, sztandary, także zbierającym kolektę. Dziękujemy paniom za pięknie wykonane wieńce. Szczególne podziękowania dla Zespołu Silesia, który uświetnił nasz odpust swoim pięknym występem. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Do wieczności odszedł Jerzy Rusek, l. 74. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

panc? ye??h?+ize:17.5pt;font-family:”Garamond”,”serif”’>7:00 Za ? syna i brata Roberta Mainka w 3 rocz. śmierci.

 

8:15 /niem./ Do Bożej Op. i Matki Najśw. z podzięk. za otrzymane łaski, o zdrowie i Boże błog. dla męża Joachima z okazji urodzin i za ? matkę Brygidę.

9:00 /św. Anna/ Do Bożej Op. i św. Anny z podziek. za łaski, o zdrowie i Boże błog. w rodzinie z ok. urodzin i za ?? rodziców z obu stron.

9:30 Za ? matkę Marię Zowada z ok. ur., ojca Alojzego, brata, bratową, 2 szwagierki, ?? z rodziny Zowada i Balcer, za dusze czyśćcowe oraz w int. rodziny.

11:00 Za + męża Jerzego Rusek, rodziców Antoniego i Annę Waldyra, teściów Wincentego i Gertrudę Rusek, ++ z pokrew. obu stron i za dusze czyśćcowe.

11:00 /św. Anna/ Ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego w int. pracowników PGE Elektrowni Opole i ich rodzin.

15:00 Nieszpory.

16:00 Za ? siostrę Magdalenę Filipowską w 30 r. śm., ?? z pokrew. oraz o zdrowie i opiekę Boża w rodzinie.

image_print