Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

1. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny. Witamy Parafian i przybyłych Gości. Witamy serdecznie kaznodzieję odpustowego ks. Prałata Mikołaja Mroza i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. O 17.00 zapraszamy na Nieszpory odpustowe a o 17.30 na koncert Zespołu Silesia.

2. Jutro w naszej parafii Dzień Chorych. Zapraszamy chorych i w podeszłym wieku na Mszę św. o 9.30 w ich intencji, połączoną z błogosławieństwem lurdzkim. Od 11.00 odwiedziny chorych, którzy nie mogli przybyć do kościoła. Również jutro o 18.00 w kościele św. Anny modlitwa różańcowa za zmarłych, a następnie Msza św. w intencji Zmarłych polecanych w odpustowych zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Prosimy zabrać ze sobą świece.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Dzisiaj, w czwartek lub w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli na następujących warunkach: przyjęcie Komunii św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, dowolna modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do grzechu.

4. W sobotę czcimy św. Jana Marię Vianneya ? patrona kapłanów.

5. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Popielów. Kolekta za tydzień na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Następne odwiedziny chorych będą we wrześniu.

6. Sakrament chrztu św. przyjęła Sandra Bryś. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w wychowaniu dziecka.

7. Zap. przedślubne I: Przemysław Kot z Nysy i Katarzyna Niedźwiedź z Czarnowąs; II: Krzysztof Walkiewicz z Opola i Agnieszka Jemioł z Czarnowąs.

8. Dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Parafianom z Krzanowic dziękujemy za posprzątanie cmentarza, a Paniom z Wróblina za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Dziękujemy także za dary na plebanię i za wszelką życzliwość. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafialnego, w sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Ogrodowej.

9. Plan modlitwy różańcowej: Wt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra), Śr. ? MB Pośredniczki Łask (J. Kijowska), Czw. ? bł. Marii Merkert (M. Baron), Pt. ? św. Elżbiety (O. Knietsch).

10. Wszystkich chętnych zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie w dniach od 22 do 29 września br. Koszt wyjazdu 1490 zł.

11. Osobom z naszej parafii, które w tym tygodniu będą kroczyć na Jasną Górę w Pieszej Pielgrzymce Opolskiej, życzymy wiele sił i Bożego błogosławieństwa. Już dzisiaj dziękujemy Wam za podjęty trud pielgrzymowania. Polecamy się Waszym modlitwom i zapewniamy o naszej pamięci. Niech Wam Bóg błogosławi!

image_print