Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej ? kończy się okres Komunii wielkanocnej. Nieszpory ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 15:00.

2. W środę czcimy św. Norberta, Biskupa – Patrona naszej Parafii. Zapraszamy na sumę odpustową z procesją eucharystyczną o 18:00. W tym dniu przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Porządek adoracji: 8:00 – Wróblin, 9:00 – Krzanowice, 10:00 ? Czarnowąsy, 11:00 ? Borki, 12:00 Siostry zakonne, 13:00 ? Tercjarze św. Franciszka, Bractwo Różańcowe, św. Anny i św. Rity, 14:00 ? Mniejszość Niemiecka, 15:00 ? 17:00 adoracja wspólna, 17:00 młodzież i pracujący.

3. W czwartek Boże Ciało ? nasz parafialny odpust. Msze św. o 7:00, 8:30 ? suma odpustowa z procesją, i o 16:00. Po sumie procesja eucharystyczna przejdzie ulicami jak w ubiegłym roku: Kani, Matejki, Reymonta i Ogrodową. Ołtarz I przygotują Krzanowice, II – Czarnowąsy, III – Wróblin i IV – Borki. Zapraszamy wszystkich Parafian, Siostry, chór, orkiestrę, Panów do baldachimu, dzieci pierwszokomunijne i dzieci do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Prosimy o udekorowanie domów w całej parafii, a szczególnie na trasie procesji.

4. W piątek i sobotę po Mszy wieczornej, w niedzielę w czasie nabożeństwa procesja Oktawy Bożego Ciała.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach, w Świerklach o 15:00 nab. fatimskie, a na Górze św. Anny pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich.

6. Sakrament chrztu przyjął Sebastian Półtorak. Niech Bóg błogosławi…

7. W zakrystii można nabyć świece z wizerunkiem Serca Jezusowego w cenie 10 zł.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za złożone przed kościołem ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, za udział w pielgrzymce do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Dworcowej. ZGK w Kup dziękujemy za posadzenie kwiatów na placu przykościelnym.

9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.: Pon. św. Judy (E. Liguda), Wt. bł. Czesława (P. Cebulla), Pt. św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska).

10. Pielgrzymów do Francji i Hiszpanii informujemy, że wyjazd nastąpi w czwartek o godz. 15.30 z parkingu przy kościele.

image_print