Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii I Komunia św. O 15:00 nabożeństwo z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych.

2. Od poniedziałku do soboty trwać będzie Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w strojach komunijnych na Mszę Św.: w poniedziałek i środę o 17:00, w piątek i sobotę o 18:00 do kościoła parafialnego, we wtorek o 18:00 do św. Anny, a w czwartek o 18:00 do św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt). Msze św. o 8:00, 9:30 i 17:00 w kościele parafialnym i o 18:30 u św. Anny. W kamieniu Śl. o 10:00 Dzień Modlitw Rolników. Na Górze Św. Anny pielgrzymka Tercjarzy św. Franciszka.

4. W środę Msza św. szkolna. Od 16:00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

5. W czwartek o 18:00 pielgrzymka do kościoła św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych.

7. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież. Od 17:30 okazja do spowiedzi. Po Mszy św. próba chóru

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy oraz Święto Dziękczynienia za dar bł. Jana Pawła II. Na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych. Kolekta za tydzień będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Sakrament chrztu przyjęła Justyna Lisowska. Niech Bóg błogosławi…

10. Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W zakrystii można nabyć świece z wizerunkiem Serca Jezusowego.

11. Procesja eucharystyczna w Boże Ciało pójdzie tymi samymi ulicami jak w ubiegłym roku. Ołtarz I przygotowują Krzanowice, II Czarnowąsy, III Wróblin i IV Borki.

12. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii. Parafianom z Borek dziękujemy za piękne przygotowanie uroczystości odpustowej. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Dworcowej.

13. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dekorację i za dar dla kościoła. W tym roku kwotę 1200 zł, uzbieraną przez rodziców, oddamy do dyspozycji Sióstr Karmelitanek w Krakowie. Nasza parafia ma różne potrzeby, ale potrzebujemy bardzo daru modlitwy. Siostry Karmelitanki będą się modlić za rodziny dzieci pierwszokomunijnych, o dar przemiany i żywej wiary, a także za całą naszą parafię, by była wspólnotą wiary żywej.

14. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.: Pon. (17:00) ? św. Rocha (E. Matyszok) / 18:30 ? św. Moniki (K. Niestrój), Wt. ? MB z Lourdes (A. Kotula), Śr. ? św. Andrzeja Boboli (K. Rusek), Pt. ? św. Józefa (M. Gallus).

image_print