Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj Wniebowstąpienie Pańskie. Nabożeństwo majowe o 15:00. W Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena.

2. Naboż. majowe po wieczornych Mszach św., w sobotę po Mszy św. porannej.

3. We wtorek o 19:00 na plebanii katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Chrześcijanin a polityka.

4. W środę Msza św. szkolna z nab. majowym o 17:00. Po Mszy św. próba generalna przed I Komunią św. z udziałem rodziców.

5. W piątek czcimy św. Urbana ? papieża. Zapraszamy wszystkich na procesję błagalną o dobre urodzaje i Boże błog. w pracy na roli. Rozpoczęcie nabożeństwa o 18:00 na Placu Krzyża Świętego w Czarnowąsach. Pójdziemy ulicami: Polną, Leśną, Boczną i Piaskową. Zatrzymujemy się przy krzyżu i kapliczkach u państwa: Gołębiowskich, Los, Urban i Malczewski. W kościele nie będzie Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę Dzień Matki. Msza św. z naboż. majowym w int. Matek o 7:00. O godz. 10:00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych i krewnych. Także w sobotę o 10:00 w katedrze opolskiej święcenia kapłańskie.

7. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Rozpoczęcie o 9:15 przy Krzyżu Misyjnym. O 15:00 Nabożeństwo z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i krewnych. I Komunia św. w przyszłym roku będzie 26 maja.

8. Zap. przedślubne II: Marcin Kruk z Opola i Marta Sadowska z Czarnowąs; Szymon Lorenc z Gorzyc i Małgorzata Punt z Krzanowic.

9. Do wieczności odeszła Marta Kulik ? l. 90. Wieczny odpoczynek.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie świątyni. W piątek o 8:00 do sprzątania kościoła przed niedzielną uroczystością prosimy matki dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za jakikolwiek wkład w organizację III Festynu Rodzinnego, dziękujemy wykonawcom i uczestnikom. Zakładowi GK w Kup dziękujemy za udostępnienie i postawienie namiotów. Zespołowi Caritas za wielkie zaangażowanie! Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również za udostępnienie boiska i sali w Krzanowicach dla Dekanalnego Święta Liturgicznej Służby Ołtarza. Bóg zapłać za wszystko!

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.: Pon. ? Zwiastowania NMP (K. Świerc), Wt. ? św. Anny (T. Matyszok), Śr. ? św. Jadwigi (E. Fila), Czw. ? MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)

image_print