Niedziela VI Wielkanocna

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W Świerklach o 15:00 nabożeństwo Fatimskie. Również u nas nabożeństwo majowe rodzin o 15:00, a po nim rozpoczęcie III Parafialnego Festynu Rodzinnego. /o 16.00 wystąpi Zespół Cantate, o 16.45 Krzanowiczanki, 17.00 Biedronki, 17.30 Melodia, 18.00 Saksofoniści. Wystąpią też nasze parafialne Gwiazdki: Jessica Stelmach, Laura Tomala i Justynka Wystub. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Nab. majowe w tygodniu po wieczornej Mszy, a w sobotę po Mszy św. porannej.

3. We wtorek o 19:00 na plebanii katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Sytuacja Kościoła w Polsce dzisiaj.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Procesje błagalne o urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek i środę o 7:00 w kościele parafialnym, a we wtorek 18:00 u św. Anny.

5. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17:00. Po Mszy św. w środę i czwartek próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

6. W piątek po Mszy wieczornej próba chóru.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień w Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. W sobotę o 19:00 w Borkach nieszpory odpustowe z okazją do sakramentu pokuty. Po nieszporach ognisko z piosenką maryjną i pieczone kiełbaski. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną w niedzielę o 11:00.

8. Kolekta za tydzień będzie na prace renowacyjne w naszym kościele, a szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9:30.

9. Zap. przedślubne I: Marcin Kruk z Opola i Marta Sadowska z Czarnowąs; Szymon Lorenc z Gorzyc i Małgorzata Punt z Krzanowic.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za posprzątanie świątyni. W sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców z ul. Chopina.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

Pon. ? Wniebowzięcia NMP (G.Fack), Wt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra), Śr. ? św. Kamila (E. Zdzuj), Czw. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron), Pt. ? MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia).

12. Za tydzień, 20 maja o 17.00 GOK w Dobrzeniu zaprasza na piknik muzyczny .

13. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy dokonali już wpłaty na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii, która będzie miała miejsce w dniach od 7 do 15 czerwca br.

image_print