Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory wielkanocne o 15:00. Jutro drugi dzień Świąt, porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Kolekta na KUL.

2. W środę Msza św. szkolna o 17:00, w piątek o 18:00 Msza św. dla młodzieży.

W czwartek o 19:00 w Łubnianach odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Zapraszamy na tę Mszę św. również naszych parafian.

3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kolekta jest na diecezjalny Caritas.

4. Sakrament chrztu św. przyjęła Amelia Mikita. Niech Bóg błogosławi?

5. Do wieczności odszedł Roch Rypel. Wieczny odpoczynek…

6. Nadal zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Francji (Lourdes) i Hiszpanii w dniach 7 ? 15 czerwca br.

7. Składamy gorące podziękowania za udział w Triduum Paschalnym i w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy panom niosącym baldachim, LSO, chórowi, orkiestrze, grupom parafialnym ze sztandarami i strażakom.  Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, także za dary na stół probostwa i za nadesłane życzenia. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w sobotę na 9:00 prosimy mieszkańców z ul. Broniewskiego.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

Wt. ? MB Matki Kościoła (B. Frasek), Śr. ? św. o. Pio (K. Rippel), Czw. ? św. Jacka (D. Cebulla), Pt. ? MB Królowej Aniołów (U. Czok).

9. 16 kwietnia 2012 w salce katechetycznej Betania o 18.00 odbędzie się spotkanie nt. Trzeźwe Macierzyństwo. Moje dziecko bez FAS. Prelegentem będzie p. Barbara Słomian, Dyr. Kat. Ośrodka Adopcyjno – Opiekuńczego w Opolu. Zapraszamy nie tylko matki, ale wszystkich zainteresowanych tym ważnym tematem.

10. W zakrystii możemy kupić małe kropielnice do naszych domów i mieszkań. Zadbajmy o to, by w naszych domach była woda święcona.

11. Termin tegorocznego bierzmowania w Dobrzeniu Wielkim został przeniesiony na 20 kwietnia, o 18.30.

image_print