Niedziela V Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. Jutro liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która przypada dzisiaj. Zapraszamy do licznego udziału w Mszy św. tym bardziej, że obchodzimy w tym dniu Dzień Świętości Życia.

3. W związku ze zmianą czasu na letni Msze wieczorne sprawowane będą o 18:00 (z wyjątkiem środowej Mszy szkolnej).

4. W poniedziałek i czwartek spotkanie z bierzmowańcami wg planu o 19:00.

5. We wtorek o 18:45 katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia nt. Grzech niejedno ma imię (wprowadzenie: – p. Karol Bujnicki).

6. W środę Msza św. szkolna z Drogą krzyżową dla dzieci i gimnazjalistów o 17:00.

7. W piątek po Mszach Droga krzyżowa z zaleckami. Wieczorną Drogę Krzyżową – jeśli pogoda dopisze – na placu kościelnym poprowadzą Rodziny w int. Rodzin parafii. Zapraszamy do licznego udziału rodziców z dziećmi i młodych.  Po Drodze krzyżowej próba chóru.

8. W sobotę po Mszy porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Procesja z palmami na sumie o 9:30. Rozpoczęcie przy Krzyżu Misyjnym, a następnie procesyjne wejście do kościoła. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, a przed kościołem składamy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Zap. przedślubna: Adrian Kondziela z Wróblina i Justyna Duda z Czarnowąs.

11. Sakrament chrztu przyjęli Jakob i Jeremy Wac-Wenzel. Niech Bóg błogosławi.

12. Nadal zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Francji (Lourdes) i Hiszpanii w dniach 7-15 czerwca br. Plan pielgrzymki do odebrania w zakrystii. Również w zakrystii można nabyć świece na stół wielkanocny.

13. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na budowę obiektów kościelnych i konserwację zabytków w naszej diecezji, za złożone przed kościołem ofiary na upominki świątecznych dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku. Dziękujemy za posprzątanie świątyni. W sobotę na 9:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Broniewskiego.

14. Plan różańca przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. ? Zwiastowania Pańskiego (K. Świerc)
  • Wt. ? św. Faustyny (M. Przywara)
  • Śr. ? św. Kamila (E. Zdzuj)
  • Czw. ? Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi (R. Baron)
  • Pt. ? św. Rocha (E. Matyszok).
image_print