Nowy Rok Pański 2012

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2012. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

2. Od poniedziałku do czwartku Msze św. sprawowane będą tylko rano o godz. 7:00. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9:30. Najbliższe odwiedziny chorych będą dopiero w lutym. W środę próba chóru o 18.00.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego.

5. Sakrament chrztu św. przyjęli Julian Kupiński i Sara Hauser. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu dzieci.

6. Od jutra rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie we Wróblinie. Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15:00, a w sobotę o godz. 10:00. Prosimy, aby gospodarz domu czekał na ministrantów i kapłana przed domem, który ma być pobłogosławiony. Ofiary kolędowe będzie można składać w kościele podczas Mszy św. Złożone ofiary będą przeznaczone na prace związane z renowacja naszego kościoła. Będziemy wdzięczni za zapewnienie przewozu do miejsca rozpoczęcia kolędy.

7. Plan kolędy w tym tygodniu:

  • Pon. ? ul. Sobieskiego ? nry nieparzyste, Wróblińska, Grodzka.
  • Wt. ? ul. Sobieskiego ? nry parzyste, Wiankowa, Osadnicza, Warsztatowa.
  • Śr. ? ul. Sołtysów.
  • Czw. ? ul. Czarnowąska, Przyjazna, Domowa, Gminna.
  • Sob. ? ul. Gawędy, Śluza.

8. Do wieczności odeszła Irena Łabuz – l. 60. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

9. Składamy wyrazy podziękowania: za złożoną dziś kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o godz. 9:00 do sprzątania prosimy mieszkańców z ul. Krzyżowej.

10.  Dotychczasowy biskup pomocniczy naszej diecezji Jan Kopiec został mianowany przez Benedykta XVI ordynariuszem gliwickim. Zastąpi na tym urzędzie biskupa Jana Wieczorka. Ingres bpa Jana Kopca do katedry pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach odbędzie się 28 stycznia 2012 r. Wcześniej, 6 stycznia, w katedrze w Opolu będziemy dziękować za 19 lat posługi bp. Kopca w diecezji opolskiej.

image_print