Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy Parafian i Gości na nieszpory kolędowe o godz. 15:00. Szafarze zaniosą chorym Komunię św. dziś i jutro od godz. 9:30.

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ? wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszy św. błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.

3. W tym tygodniu Msze św. sprawowane będą tylko o godz. 8:00.

4. We wtorek czcimy św. Jana ? po Mszy św. błogosławieństwo wina. W środę wspomnienie św. Młodzianków ? zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów na Mszę św. o godz. 10:00. Po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. W piątek przypada święto Świętej Rodziny.

5. W sobotę kończymy Rok Pański 2011. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o godz. 17:00. Podziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w tym kończącym się roku.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2012. Jest to dzień poświęcony św. Bożej Rodzicielce Maryi a także Światowy Dzień Modlitwy o Pokój ? święto nakazane. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy św. o godz. 7:00 i nieszporów. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego i Kurii w Opolu.

7. Wyrazy wdzięczności składamy dzieciom, młodzieży i dorosłym za udział w Roratach, za złożone ofiary na Fundusz Obrony Życia i potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za przygotowanie i przywiezienie choinek, za dary na stół plebanijny i nadesłane życzenia świąteczne. Panu Piotrowi Długoszowi dziękujemy za prace dekarskie wykonane przy plebanii. Paniom z Caritas dziękujemy za przygotowanie Wigilii dla mieszkańców Wróblina. Mariankom dziękujemy za posprzątanie kościoła, a w piątek na godz. 16:00 do sprzątania zapraszamy mieszkańców ul. Krzyżowej.

8. Zapraszamy do nabycia świąteczno ? noworocznego ?Gościa Niedzielnego? w cenie 7 zł (dwa numery w jednym).

image_print