II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Nabożeństwo adwentowe o 15.00.

2. Zapraszamy na Roraty codziennie o 17.00, w sobotę o 8.00. Roraty dla dorosłych pn. śr. i pt. rano o 7.00. W środę o 18.00 próba choru.

3. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8.00, 9.30, 17.00 i o 18.30. O 17.00 Msza św. w int. Sodalicji Mariańskiej i ich rodzin, połączona z przyjęciem nowych kandydatek.

4. W poniedziałek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o 18.00 na plebanii. Także w poniedziałek spotkanie z wszystkimi bierzmowańcami.

5. We wtorek katecheza dla dorosłych Pro Ecclesia, nt. Co to jest duchowość? Wtorek, godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie!

6. Sakrament chrztu św. przyjęła Marta Świerc. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w wychowaniu tego dziecka w wierze.

7. W zakrystii można nabyć świece świąteczne na stół wigilijny ?Caritas? (duża 12 zł a mniejsza 5 zł). Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki.

8. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na pokrycie kosztów renowacji naszego ołtarza (całkowity koszt 240 000 zł.). Prace zostały już ukończone i odebrane przez Komisję Konserwatora Wojewódzkiego. Cały ołtarz chcemy odsłonić na święta Bożego Narodzenia.

9. Z góry dziękujemy za Waszą ofiarność, także za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD w Opolu. Dziękujemy też za ofiary złożone do puszek dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta z ubiegłej niedzieli ?Caritas? dla chorych, samotnych oraz dla Karmelu w Krakowie wyniosła 3400 zł. Bóg zapłać za Waszą wielką ofiarność. Ks. Bernardowi Jurczykowi, ojcu duchownemu w Seminarium w Opolu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, a Parafianom dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Seminarium. Dzisiaj Niedziela Pastoralna w naszym Dekanacie. Modlimy się za nasze Seminarium Duchowne w Opolu.

10. W sobotę o 9.00 prosimy parafian z ul. Słonecznej i z ul. Klonowej.

11. Wieczorna modlitwa różańcowa:

  • Pon: św. Józefa (M. Gallus),
  • Wt: św. Jadwigi (E. Fila),
  • Śr: św. Antoniego (H. Firlus),
  • Czw: św. Joanna Beretta Molla (U. Nowainska),
  • Pt: MB z Lourdes (A. Kotula).    
image_print