I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, czas rozpoczynający nowy rok liturgiczny i przypominający nam o powtórnym przyjściu Pana Jezusa, niech będzie w nas więcej czuwania, skupienia i modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o 15:00 podczas którego poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony na roraty.

2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o 17:00 w soboty o 8:00. Podczas rorat dzieci wylosują dwie figurki Matki Najświętszej, Pismo św. w plecaczku, aby wspólnie modlić się i rozważać wieczorami w domu. Figurki i Pisma św. należy przynieść następnego dnia do kościoła. Resztę wyjaśnimy w dzieciom w poniedziałek. Roraty dla dorosłych będą w poniedziałki, środy i piątki o 7:00.

3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każda Mszą św. Dzieci swoją spowiedź mają w środę od 16:00, a młodzież w piątek od 16:30. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych, a po wieczornych roratach próba chóru. Spotkania z bierzmowańcami wg planu.

4. Przyszła niedziela w naszym dekanacie to tzw. ?Niedziela Pastoralna?, kolekta przeznaczona będzie na WSD w Opolu. Również w przyszłą niedzielę modlimy się za Kościół na Wschodzie a przed świątynią zbiórka do puszek na ten cel.

5. Składamy wyrazy podziękowania: za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii i za złożone ofiary przed kościołem na paczki świąteczne dla osób chorych, samotnych i w podeszłym wieku, oraz na zakup opału dla Karmelu w Krakowie. Mieszkańcom z ul. Einchendorffa dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni, na sobotę na 9:00 prosimy do sprzątania mieszkańców ul. Świerkowej.

6. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami.

  • Pon. ? Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron)
  • Wt. ? św. Barbary (M. Panusch)
  • Śr. ? Ducha Świętego (E. Piontek)
  • Czw. ? św. Moniki (K. Niestrój)
  • Pt. ? św. M. Kolbe (J. Waldyra)

7. Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Czaja zaprasza dzisiaj młodzież na Ekumeniczną Modlitwę Młodych na godz. 15.30 do kościoła seminaryjnego w Opolu. Myślą przewodnią spotkania będą słowa św. Pawła: Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. W ten uroczysty sposób Ksiądz Biskup pragnie rozpocząć święty czas Adwentu.

image_print