Niedziela XXVIII Zwykła

1. Dzisiaj XXVIII Niedziela Zwykła, która jest Niedzielą Papieską. Zapraszamy na Różaniec o 15.00. Będziemy się modlić z bł. Janem Paweł II o ducha chrześcijańskiego w naszych rodzinach. Dzisiaj kończy się Tydzień Miłosierdzia. Płody rolne dla Seminarium w Opolu możemy składać w tym tygodniu u państwa Leja w Czarnowąsach, u p. Piotra Wróbel we Wróblinie, u p. Norberta Waleska w Krzanowicach i u p. Jana Franczyk w Borkach. Dziękujemy również za dary złożone dla Karmelu w Krakowie, panom Lesiewiczowi i Stekertowi i za ich transport do Krakowa.

2. W poniedziałek o 18.45 spotkanie Szafarzy Komunii świętej.

3. W środę Msza św. szkolna dla dzieci i gimnazjalistów o 17.00 z Różańcem.

4. W czwartek na Różaniec i na Mszę św. zapraszamy rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Jest to nasze II spotkanie, które będzie połączone z poświęceniem różańców dla dzieci. 

5.W piątek od 8.00 odwiedziny chorych, a wieczorem o 18.00 Msza św. dla młodzieży. W piątek przypada Dzień Edukacji. Będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wychowawców.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej. W Chróścicach odpust, a w Świerklach nabożeństwo fatimskie o 15.00.

7. W sobotę i niedzielę na Górze św. Anny Pielgrzymka Bractwa św. Anny.

8. Zap. przedślubna I: Gabriela Maicher z Zimnic Wielkich i Marek Patrzek z Opola- Wróblina.   

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za złożone przed kościołem do puszek ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 prosimy do sprzątania rodziny z Czarnowąs z ul. Wąskiej.

10. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30, wg następującego porządku:

Pon. Róże różańcowe, małżonkowie i osoby samotne,

Wt. /św. Anna/ Bractwo św. Anny, Wróblin i małżonkowie proszący o dzieci,

Śr. Dzieci i gimnazjaliści z rodzicami

Czw. III Zakon św. Franciszka, Caritas, Bractwo św. Rity, Szafarze,

Pt. Młodzież, lektorzy, ministranci,

Sb. Uczestnicy wieczornej Eucharystii,

Ndz. 15.00 Rodziny i osoby, które w tygodniu nie mogły być na Różańcu.

11. W dniach 10 i 11 grudnia 2011 r. planujemy wyjazd do Wiednia na Jarmark Świąteczny. Cena wyjazdu 390 zł. Szczegółowy plan wyjazdu znajduje się w gablotce i na stronie parafialnej. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

12. Młodzież, która w naszej parafii przygotowuje się do sakramentu bierzmowania niech przyjdzie w piątek na Różaniec, Mszę św. i na swoje pierwsze spotkanie.

12. Do wieczności odszedł Wacław Jaskólski, l. 65. Wieczny odpoczynek?

image_print