Niedziela XXVI Zwykła

1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwniok. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć, za dar chleba, a rolnikom za ich wysiłek i trud. Zapraszamy na nabożeństwo o 15:00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Różaniec o 17:30 wg planu:

  • Pon. – Róże różańcowe, małżonkowie i osoby samotne,
  • Wt. – /św. Anna/ Bractwo św. Anny, Wróblin i małżonkowie proszący o dzieci,
  • Śr. – Dzieci i gimnazjaliści z rodzicami
  • Czw. – III Zakon św. Franciszka, Caritas, Bractwo św. Rity, Szafarze,
  • Pt. – Młodzież, lektorzy, ministranci,
  • Sb. – Uczestnicy wieczornej Eucharystii
  • Ndz. – Rodziny i osoby, które w tygodniu nie mogły być na Różańcu. Różaniec w Borkach i Krzanowicach o 18:00.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00, na tę Msze zapraszamy również dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami. Od 16:00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą wyjątkowo w drugi piątek miesiąca (14 października).

5. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00. Okazja do spowiedzi od 17:30. W tym dniu czcimy także NMP Różańcową. Członków Bractwa Różańcowego zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o 18:00.

6. W sobotę w Sanktuarium MB w Winowie Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Modlimy się o rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającego edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta za tydzień na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

8. Sakrament Chrztu przyjęły: Maja Dziaduch i Paulina Kinder. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w wychowaniu tych dzieci.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Rodzinom z Wróblina dziękujemy za udekorowanie i posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul Polnej i Kwiatowej.

10. W poniedziałek o 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie /katecheza dla dorosłych/ w ramach grupy Pro Ecclesia nt. Media i wiara.

image_print