Niedziela XXI Zwykła

1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła. Kościół św. Anny obchodzi 4 rocznicę konsekracji. Zapraszamy na nieszpory kiermaszowe do kościoła św. Anny o 15.00.

2. W poniedziałek czcimy Najświętszą Maryję Pannę Królową, w środę  – św. Bartłomieja, w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, w sobotę  – św. Monikę, a w niedzielę św. Augustyna. Od poniedziałku do niedzieli na Górze św. Anny obchody ku czci Aniołów Stróżów.

3. Sakrament chrztu św. przyjęli: Maja Kochanek i Dawid Ogłaza. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym tych dzieci w religijnym ich wychowaniu.

4. Zap. przedślubna (II): Mateusz Witek z Czarnowąs i Klaudia Symala z Dobrzenia Wlk.

5. Na mocy dekretu Ks. Bpa Ordynariusza Ks. Wikary Andrzej od 24 sierpnia rozpocznie prace duszpasterską w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelcach Opolskich. Również z dniem 24 sierpnia przechodzi na emeryturę ks. Jan Chodura rektor kościoła w Świerkli. Dziękujemy im za posługę sakramentalną, za pracę w szkole, za wszelkie dobro, jakie w tym czasie wyświadczyli dla naszej wspólnoty parafialnej. Ks. Andrzejowi życzymy wiele łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej, a ks. Janowi zdrowia i zasłużonego odpoczynku. Ks. Andrzej odprawi w poniedziałek Mszę św. pożegnalną o 18.00. Po Mszy spotkanie marianek. Od 24 sierpnia rozpocznie u nas posługę nowy ks. wikary ? Ks. Krzysztof Romański, który dotąd pracował w parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie ? Koźlu. Natomiast nowym rektorem kościoła w Świerklach od 24 sierpnia będzie ks. Franciszek Lehnert, dotąd rezydent w parafii Trójcy Świętej w Gorzowie Śląskim.

6. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do Lwowa i okolic w dniach od 11 do 16 września. Koszt uczestnictwa wynosi 850 zł, wymagany jest paszport. Wyjazd nastąpi w niedzielę (11 września) w godzinach wieczornych.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii oraz z Uroczystości Wniebowzięcia NMP na Wydział Teol. w Opolu. Rodzinom z Czarnowąs dziękujemy za posprzątanie kościoła. Kolekta na Afrykę wyniosła prawie 7 tyś. złotych. Serdeczne Bóg zapłać! W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy rodziny z Czarnowąs z ul. Polnej.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św. według Róż.: Pon. ? MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk), Wt. ? św. Anny (T. Matyszok). Śr. ? Narodzenia NMP (G. Zawada), Czw. ? św. Rocha (E. Matyszok), Pt. ? Wniebowzięcia NMP (G. Fack).

9. W zakrystii zapisy na pielgrzymkę na Górę św. Anny /10.09.2011/.

image_print